به گزارش برترین خبر ، در جلسه هماهنگی ابلاغ دستورالعمل ضوابط برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم و صفر به منظور اجرای دقیق مفاد پروتکل های بهداشتی دکتر صفر نژاد ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد:مبنای ما در برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم و صفر ، تمکین مقررات و ضوابط ستاد ملی پیشگیری از کرونا است و شکل قضیه و مقدمات ، باید سلامت مردم خصوصا عزاداران حسینی فراهم شود. .

فرماندار نوشهر تصریح کرد: در خصوص شکل عزاداری، امسال به دلیل حفظ سلامت شهروندان و پیرو تصمیمات ستاد ملی پیشگیری از کرونا ، دسته روی هیات های مذهبی در سطح شهر و مراسم شیرخوارگان حسینی ممنوع است و ایستگاه های صلواتی ، چادرها و موکب ها نیز ترجیحا ممنوع می باشد و در مورد نذورات مردمی نیز باید حداکثر مولفه های بهداشتی رعایت و اجرایی گردد .

وی ادامه داد: ظرفیت حضور عزاداران در محیط های بسته و مسقف نیز با ظرفیت یک چهارم و در بازه زمانی یک ساعت می باشد و ترجیح و اولویت برگزاری مراسم در فضای باز و بمدت ۲ ساعت پیش بینی شده است .

امام جمعه شهرستان نوشهر  نیز در بخشی از سخنان خود اظهار کرد :تا کنون دو جلسه کامل جهت تدوین شیوه عزاداری در ماه های محرم و صفر در شهرستان داشته ایم و در طی این جلسات ، با پیگیری اداره تبلیغات اسلامی ، هماهنگی لازم با مسئولان هیات ها و مداحان مذهبی جهت برگزاری مراسم انجام پذیرفت ، همچنین مصوبات شورای فرهنگ عمومی نیز با محوریت موضوع شرایط عزاداری در طی جلسه ای به هیات امنای مساجد و ائمه جماعات ابلاغ شد .

وی ضمن اظهار گلایه از ممانعت برخی افراد در روستاها بمنظور جلوگیری از مراسم عزاداری افزود : همه ی ما در خصوص سلامت مردم مسئولیم و پیرو تصمیمات و مصوبات ستاد ملی پیشگیری از کرونا هستیم اما نباید به این بهانه هیات ها و مراسم مذهبی در صورت رعایت پروتکل های بهداشتی تعطیل شود .