به گزارش برترین خبر ، احمد بشیری در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: تنه رز یکی از روستاهای بخش چمستان شهرستان نوربا چشم اندازی بسیار زیبا که شغل اهالی روستا کشاورزی، باغداری و دامداری است.

رییس شورای روستای تنه رزتصریح کرد: این روستا با مساحت ۵۴ هکتارکوچکترین روستا با جمعیتی حدود۲۷ خانوار دائمی است که البته امکاناتی چون بهداشت و مسجد را ندارد و از روستای همجوار خود حاجی کلا استفاده می کند

 

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه مسیر این روستا به جنگل های سرسبز منتهی می شود عبور مسافران با سرعت های بسیار زیاد یکی از مشکلات این روستا است.

بشیری یکی دیگر از مشکلات روستای تنه رز را فشار بالادست بر آبیاری زمین های کشاورزی بیان کرد.

رییس شورای روستای تنه رز افزود: طرح هادی مشارکتی خیابان اصلی روستای تنه رزبه صورت مشارکتی بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دهیاری روستا با اعتبار بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان به طول ۷۵۰ متر با عرض اجرایی ۹ متر انجام شد.

بشیری با اشاره به اینکه این طرح در دو فاز اجراشد،یادآورشد: اجرای ابنیه فنی و زیرسازی معبر توسط دهیاری با هزینه ای بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان شامل ۱۵۰۰ متر اجرای جدول کانیو و ۶۷۵۰ متر مربع عملیات زیرسازی انجام شده است.

وی افزود: فاز دوم این طرح توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در قالب قیر مشارکتی با هزینه ای بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان وحجم آسفالت  ۴۷۰ تن اجرایی شد.

رییس شورای اسلامی روستای تنه رز از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تقاضا کرد تا دهیاری را دراجرای فاز دوم برای داشتن روستای قشنگ همراهی کند.

مجید بشیری در ادامه اظهار کرد: با توجه به اینکه این روستا کوچکترین روستا است ،ما از حمایت های مهندس هزار جریبی بخشدار پرتلاش چمستان ،بنیاد مسکن و اداره برق که در مواقع نیاز حضور داشتند و مشکلات رابرطرف کردند تشکر می کنم.

 

احمد بشیری به عنوان رییس و مجید بشیری ، مختار کنعانی اعضای شورای اسلامی روستای تنه رز به عمران و آبادانی روستا مشغول فعالیت هستند.