به گزارش برترین خبر ؛ مجید حسین زادگان با اشاره به اینکه اظهار کرد: تلاش ،همدلی و وفاقی که مجموعه دستگاه اجرایی ، رسانه ، امام جمعه در استان وجود دارد قطعا حاصلش خیر و باعث توسعه می شود.

*سرمایه گذاران سرداران اقتصادی هستند

وی با اشاره به ظرفیت های بالقوه مازندران تصریح کرد: وجود ظرفیت های طبیعی با فاصله متوسط یک و نیم کیلومتری بین کوه ، دریا ،دشت در کمترین نقاط از سراسر استان شاید وجود داشته باشد

استاندار مازندران با بیان اینکه در مازندران رودخانه های متعددی وجود دارد خاطرنشان کرد: وجود رودخانه ها در تمام شهرها و شهرستان های استان جزءامتیازاتی است که خداوند داده که می توان در حریم رودخانه ها طرح های گردشگری را انجام داد.

حسین زادگان افزود: امروزه بسیاری از کشورها با کسب درآمد از گردشگری کشور خود را اداره می کنند و خوشبختانه این ظرفیت به خوبی درمازندران بخصوص غرب مازندارن از رامسر گرفته تا نور و محمودآباد و حتی بابلسردارای ظرفیت بالایی است.

وی سرمایه گذاران را سرداران اقتصادی دانست و گفت: سرمایه گذار بایدبه بخش های خصوصی ورد پیدا کندو ما باید زمینه را با جلوگیری بروکراسی فاسد و حذف آن برای ایجاد انگیزه آنان فراهم کنیم .

استاندار مازندران یادآورشد: اگر سرمایه گذار بتواند مجوزهای لازم را در اسرع وقت و بدون حاشیه دریافت کند بسیاری ازکارها پیش می رود.

حسین زادگان با اشاره به اینکه اقتصاد دریامحور(گردشگری دریایی ) ازاولویت های استان است که متاسفانه جدی گرفته نشد ، افزود: طی کارشناسی های به عمل آمده ۱۳۴ نقطه در استان مازندران که امکان احداث اسکله وجود دارد  شناسایی شد.

وی ادامه داد: مجوز ۴۳ اسکله دریافت و مابقی هم طی یک الی دو هفته آینده گرفته می شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه باید برای جذب گردشگر کارهای خوب و جذابی انجام شود، اظهار کرد: درمورد استفاده از ظرفیت گردشگری طبیعی هم اتفاقات خوبی افتاده واین امکان وجود دارد که هر سرمایه گذاری بخواهد می تواند در این زمینه وارد شود.

حسین زادگان ادامه داد: در حوزه رودخانه ها چند رودخانه شهرستان ساری برای توسعه و گردشگری انجام شد ودر بابل این کار انجام می شود و در نور هم ضمن تشکر از مهندس تونی که واقعا شهردار جوان، خلاق و منظم و پیگیر هستندانجام می شود

وی گفت: اگر بخواهیم در استان مازندران از چند شهردار نام برد قطعا مهندس تونی جز اولین ها خواهد بود.

استاندارمازندران با اشاره به اینکه ما باید دارای چند ضلعی توسعه باشیم، افزود: نماینده مجلس ، دستگاه های دولتی ،ائمه جمعه،سپاه و بسیج، دستگاه های امنیتی هریک با تفاهم می توانند یک ضلع ازچندضلعی توسعه را تشکیل دهند.

*پارک جنگلی نور و ایزدشهر بهترین بستر گردشگری

علی شادمان با اشاره به تاکید استاندار به سرمایه گذاری متناسب با استعداد هر منطقه اظهار کرد: پارک جنگلی نور و ایزدشهر یکی از بهترین بسترهای مناسب گردشگری درشهرستان نوربا مساحت ۷ هزار هکتار است.

وی تصریح کرد: براساس تاکید و پشتیبانی استاندار قرارداد ۱۵ ساله دوپارک جنگلی در اختیار این دو شهردارنور و ایزدشهر داده شد.

فرماندار شهرستان نور خاطرنشان کرد: شهردار و شورای اسلامی ایزدشهربا همدلی و مشورت به خوبی فرصت و امکان سرمایه گذاری برای پارک جنگلی را فراهم کردند.

شادمان ضمن تقدیرازمدیریت شرکت هومن پارس کاسپین گفت: این شرکت با  سرمایه ای به مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان در این شرایط حساس اقتصادی پذیرفت تا در یکی از بزرگترین پارک های خاورمیانه سرمایه گذاری انجام دهد.

*پارک جنگلی ایزدشهر یکی از زیباترین نقطه در مازندران می شود

اسحاق تونی دراین مراسم ضمن تقدیر از اعضای شورای اسلامی شهر ایزدشهر که فضای آرامی را برای تصمیم گیری ایجاد کردند اظهار کرد:موقعیت بی نظیر فاصله ۲ کیلومتری دریا و جنگل در کمترنقاطی از دنیا مشاهده می شود که بتواند بزرگترین دریای بسته دنیار را به یکی از قدیمی ترین جنگل های دنیا و موجوداتی که از عصر یخبندان زنده گذر کردند متصل کند.

وی تصریح کرد: حمایت ویژه استاندارو مدیرکل منابع طبیعی و مسئولین شهرستانی برای طرح اسکله ، پارک جنگلی و رودخانه باعث شد تا این پروژه با هزینه اجرایی بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان رونمایی شود.

شهردارایزدشهر با اشاره به اینکه سه پروژه مذکور هزینه ای بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان در بردارد،خاطرنشان کرد: ۱۵ هکتار اسکله در ضلع شمالی رودخانه وازرود که هزینه ای حدود ۲۰ میلیون تومان ساماندهی را به خود اختصاص می دهد و همچنین پروژه پارک جنگلی در سه قسمت هزینه ای بیش از ۸۰ میلیارد تومان نیز خواهد داشت.

مهندس تونی افزود: باتوجه به اینکه واگذاری پارک های جنگلی ممنوع است اما با حمایت های نهادهای دولتی و فرماندار توانستیم با انتخاب مدیر بودجه این پروژه را تامین کنیم که به امید خدا یکی از زیباترین پارک های جنگلی را در خطه ایزدشهر را خواهیم داشت.