به گزارش برترین خبر ، محمود فیاض بخش در جلسه هماهنگی اجرای طرح شمیم حسینی اظهار کرد: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در سخنرانی عید سعید قربان در خصوص عزاداری ماه محرم که فرمودند “توصیه من به مردم این است که ببینیم ستاد ملی کرونا چه می‌گوید و در مسئله عزاداری به گفته این ستاد عمل کنیم”، طرح شمیم حسینی سال ۹۹ ” از رویکرد نمایشگاهی به رویکرد تهیه و توزیع سبد کالا، در بین مجاورین (بقاع متبرکه، موقوفات مقید به مکان)، مناطق فقیر نشین، حاشیه شهر و.. به منظور تعظیم شعائر حسینی، ترویج فرهنگ وقف و اجرای نیات واقفین خیراندیش و همچنین ترویج روحیه مواسات و همدلی و کمک مومنانه به اقشار کم برخوردار، اجرا می شود.
وی افزود: در سطح شهرستان میاندورود ۳۰ موقوفه منفعتی در سه سرفصل مربوط به طرح شمیم حسینی وجود دارد که در ایام ماه محرم با رعایت دستورالعملهای بهداشتی نسبت به اجرای نیات آنها اقدام می شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میاندورود تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ایجاد محدودیت در برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهدا(ع) در حسینیه ها، تکایا، بقاع متبرکه بر اساس دستورالعملهای بهداشتی، کلیه عواید موقوفات مرتبط با تعزیه داری، روضه خوانی و اطعام مرتبط، در جهت تهیه سبد غذایی در بین جامعه هدف به مصرف خواهدرسید.
وی عنوان کرد: دامنه اجرای طرح در مناطق جغرافیایی پیرامون بقاع متبرکه، مکانهای قید شده در وقفنامه، مناطق فقیرنشین ، حاشیه شهر و.. می باشد.
فیاض بخش افزود: شیوع ویروس منحوس کوید-۱۹ و پروتکل های ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص برگزاری مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) ما را بر آن داشت تا بیش از پیش به تقویت فعالیت در فضای مجازی تمرکز کنیم.