به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در جلسه شورای فرهنگ عمومی اظهار کرد: ماه رمضان ،ماه تامین معرفت و معنویت و ماه انس با قرآن است.

وی تصریح کرد: وداع در این ماه بسیار نکات زیبا و ارزشمندی با اهل بیت طاهرین علیهم السلام وجود دارد و همچنین امام سجاد (ع) در دعای ۴۵ صحیفه سجادیه نکات بسیار مهمی را بیان کردند.

امام جمعه شهرستان نور خاطر نشان کرد: ماه رمضان به اندازه عالم آفرینش در خود اسرار دارد و دارای روح متعالی است.

حجت الاسلام احمدی ضمن تبریک روز معلم شهادت علامه شهید مطهری و معلمان شهیدی که ندای در عرصه علم و دانش ندای حق را لبیک گفتندگرامی داشت.

وی در ادامه روز کارگر را به همه کارگران عرصه تولید،کار و تلاش را هم تبریک گفت.

حجت الاسلام احمدی افزود: اگر تولید پشتوانه دانش داشته‌باشد هم در مسیر توسعه قرار میگیرد و هم از حالت وابستگی خارج می شود.

وی یادآور شد: تولید باید درون زایی خودش را طی کند چرا که ثروت نفت و غیره تمام شدنی است و در واقع باید فرهنگ تولید دانش بنیان جا بیفتد و در این مسیر باید حرکت کرد

در ادامه حجت الاسلام احمدی بیانیه گام دوم انقلاب را در خصوص تولید و دانش بنیان را بیان کردند.

تمام کالا ها و محصولات باید دارای پیوست علمی باشد

احمد توکلی فرماندار شهرستان نور در جلسه شورای فرهنگ عمومی اظهار کرد: انقلاب ما زمانی که به وقوع پیوست دنیای دو قطبی بین شرق و غرب بود و جنگ بین این دو قدرت بود که بعد از تثبیت انقلاب قطب سوم به وجود آمد و جنگ بین اسلام و استکبار و استثمار ایجاد شد.


وی تصریح کرد: اگر به شعار های سال های گذشته مقام معظم رهبری توجه شود به لطف اندیشی ایشان پی برده می شود.

فرماندار شهرستان نور خاطر نشان کرد: ایران نه تنها برای خود امینت و اقتدار و عزت را ایجاد کرده بلکه بارقه ای از امید و نشاط را در دل مردم مظلوم نیز ایجاد کرده است.

توکلی افزود: پیشرفتی که محصول انقلاب و برکت خون شهدا است ، توفیقاتی را در همه عرصه ها به وجود آورد.

وی تاکید کرد : باید همه در عمل به موضوع شعار انقلاب توجه لازم را داشته باشند که در حقیقت پیوند علم و صنعت است.

فرماندار شهرستان نور ادامه داد: تمام کالا ها و محصولات باید دارای پیوست علمی باشد که با همفکری و وفاقی که بین مجموعه تولید کنندگان و دانشگاهیان و ادارت دولتی است محقق خواهد شد.

قانون های بانکی اصلا پشتوانه جوانان برای کار و تولید نیست

حجت الاسلام رزاقی امام جمعه ایزدشهر اظهار کرد: با توجه به اینکه در غرب مازندران کارخانه بزرگ وجود ندارد و در استان مازندران هم انگشت شمار است باید سرمایه گذار ها کارخانه های بزرگ را در شهرستان فعال کنند تا جوانان جذب و مشکل بیکاری بر طرف شود.

وی تاکید کرد: متاسفانه بروکراسی اداری و قانون های بانکی اصلا پشتوانه جوانان برای کار و تولید نیست.

امام جمعه ایزدشهر افزود: باید ساماندهی، شناسایی و حمایت جوانان نخبه انجام شود تا آن ها بتوانند دانش خود را در کنار مدیران و تولید کنندگان قرار قرار دهند.

حجت الاسلام رزاقی بیان کرد: حمایت جوانان باعث می شود تا پیشرفت های جامعه را در این سال شاهد باشیم.

در حاشیه مراسم شورای فرهنگ عمومی به مناسبت روز جهانی کار و کارگر  از کارگران و کار آفرین نمونه و همچنین به مناسبت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و روز معلم از معلمانی که در حوزه دانش بنیان شهرستان فعالیت داشتندنیز تجلیل به عمل آمد.