به گزارش برترین خبر؛مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق غرب مازندران اظهار کرد:
۱) در مورد حوادث یا اتفاقات برق در طول شبانه روز با تلفن ۱۲۱ تماس بگیرید.
۲) قابل توجه هیئت های مذهبی : به هنگام برپایی چادرها و خیمه های عزاداری اهل بیت (ع) لازم است حریم شبکه های برق را مد نظر داشته باشیم. این فاصله برای حریم فشار متوسط ۳ متر می باشد.
۳) اگر مشغول نصب علم یا پرچم های مخصوص عزاداری هستید باید از هر لحاظ تاسیسات و شبکه های برق را در نظر داشته باشید.
۴) از نصب علم و پرچم های عزاداری بر روی شبکه ها ، پایه ها و تاسیسات برق جداً خودداری فرمایید . شبکه های برق عایق نمی باشند، به آنها نزدیک نشوید.
۵) اگر مشغول حمل پرچم ها و علامت های مخصوص عزاداری هستید باید مراقب شبکه هایی باشید که از عرض خیابان عبور کرده است. ۶) از کابل ها و وسایل فرسوده به منظور برقدار نمودن محل برگزاری مراسم خودداری نمایید، زیرا بیشترین حوادث برق گرفتگی و آتش سوزی از این طریق رخ داده است.
۷) برای تامین برق خیمه های عزاداری و مساجد از متخصصین برق استفاده نمایید.
۸) از وسایل کم مصرف گرمایشی یا سرمایشی برقی استفاده کنید.
۹) برای ایجاد روشنایی محافل عزاداری از لامپ های کم مصرف استفاده نمایید.
۱۰) صعود از پایه ها و تاسیسات برقی خطر آفرین است. ایمنی عزاداران امام حسین (ع) را در نظر داشته باشید.
۱۱) برای ایجاد خیمه ها و چادر های عزاداری حتی المقدور از چارچوب های فلزی استفاده ننمایید.
۱۲) شبکه های برق بدون برخورد مستقیم نیز دارای میدان الکتریکی بوده و احتمال برق گرفتگی وجود دارد. با توجه به اینکه برخی از خیمه ها و تکایا برای تامین برق محیط خود از تیرهای برق شهری استفاده می کنند و این کار اغلب بدون در نظر گرفتن سیستم حفاظتی (فیوز مناسب) و بصورت روکار انجام می شود، توصیه میکنیم از برق اماکن مسکونی و تجاری که سیستم استاندارد دارند استفاده و سیستم برق رسانی را حتماً به فیوز مناسب با آمپراژ مصرفی مجهز کنند.
۱۳) برای جلوگیری از اتصال کوتاه در اینگونه اماکن از اتصال سیم ها و کابل ها بصورت دست پیچ خودداری و از ترمینال مناسب (چینی) استفاده شود.
۱۴) استفاده از یک پریز برای تامین برق لوازم الکترونیکی مختلف مانند بلندگو، پروژکتور، بخاری های برقی و… غیرایمن بوده و از هر پریز تنها یک مصرف کننده مجاز به استفاده می باشد.
۱۵) از عبور دادن سیم ها و کابل های بدون روکش لابه لای سازه‌های فلزی و چادرهای برزنتی جداً خودداری شود، چراکه کوچکترین اتصال کوتاه بروز آتش سوزی را در پی دارد.
۱۶) از لامپ های پر مصرف و پـر حرارت در زیر چـادر هـا استفاده نگردد.
۱۷) از سیم های روکار پلاستیکی و غیر مقاوم استفاده نشود زیرا در صورت مصرف بیش از ظرفیت سیم و یا کابل برق، روکش آنها در اثر عبور جریان بالا، داغ و موجب بروز آتش سوزی خواهد شد.
۱۸) پیش بینی های لازم در خصوص استقرار یک دستگاه موتور برق استاندارد که بتواند در زمان قطع برق حداکثر در مدت ۵ ساعت برق مورد نیاز را تامین نماید صورت گیرد و تدابیر ایمنی لازم جهت برقرار شدن شبکه عمومی بـا بـه مدار آمدن دیزل ژنراتور صورت پذیرد.
۱۹) تابلو برق (اضطراری) در محل مناسب و خـارج از مکـان عزاداری و دور از دسترس عموم مردم نصب گردد.
۲۰) از یک نفر متخصص و آشنا به سیستم برق کشی در هنگام برگزاری مراسم عزاداری استفاده شود. در پایان مراسم عزاداری سیستم های برقی را قطع نمایید.التماس دعا…

روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق غرب استان مازندران