به گزارش برترین خبر ؛ علیرضا شریعت فرماندار محمودآباد عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان با بیان اینکه قبل از اعلام موارد حتی مشکوک به بیماری کرونا باید اقلام مورد نیاز بیمارستان‌ شهدای محمودآباد را تامین می‌کردیم، اظهار کرد: ۶۰ میلیون تومان هزینه صرف خرید اقلام برای مبارزه با کرونا شده است. 

وی در خصوص تشکیل جلسات ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان محمودآباد و عملی شدن برنامه‌های مصوب شده، تصریح کرد: اولین جلسه کار گروه کرونا در ۱۵ بهمن ماه سال گذشته در محمودآباد برگزار شد که با یک تحلیل به این نتیجه رسیده بودیم که قطعا این بیماری با توجه به مرکز بودن محمودآباد به‌عنوان اولین شهر ساحلی به اینجا می‌رسد.

فرماندار محمودآباد با اشاره به اینکه ترددها در سطح شهر و ورود و خروج به این شهرستان در زمان شیوع موج اول کرونا چک شد، گفت: نسبت به شهرستان‌های دیگر در استان مازندران اقدامات سختگیرانه‌تری در محمودآباد انجام شد.

شریعت با عنوان اینکه با رعایت‌های لازم از سوی همشهریان در موج اول شیوع کرونا ویروس وضعیت محمودآباد سفید اعلام شده بود، افزود: با اعلام این خبر و با توجه به جذابیت‌های توریستی با ۳۳ کیلومتر نوار ساحلی این شهرستان از اقصی نقاط کشور مسافر به این شهرستان سرازیر شده و در نهایت از ۱۵ تیر ماه تاکنون موج دوم را شاهد هستیم.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون ۲۲ جلسه اضطراری ستاد مبارزه با کرونا که جلسات کارآمدی بود، تشکیل شد، بیان کرد: مدیران در کنار کار اداری هر روز موظف به بازدیدها از واحدهای زیرمجموعه خود برای انجام و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده و هستند.

فرماندار محمودآباد ادامه داد: ۳ هزار و ۴۲۵ بازدید در دوران شیوع موج دوم کرونا در محمودآباد انجام شد تا پروتکل‌های بهداشتی رعایت شده و واحدهای صنفی تحت نظر باشند بنابراین از طرف هر واحد صنفی تخلفی صورت گرفت؛ منجر به پلمب واحد شده است.

۵۴ طرح عمرانی در هفته دولت در محمودآباد افتتاح خواهد شد

شریعت با بیان اینکه ۵۴ طرح عمرانی در هفته دولت در محمودآباد افتتاح خواهد شد، خاطرنشان کرد: این طرح‌ها با اعتباری بالغ بر۳۰ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اظهار کرد: محمودآباد به نسبت شهرستان‌های ساحلی دیگر در مازندران پیشرفت و توسعه زیادی نداشته، برای همین نیاز به توجه بیشتر مسئولین استانی و کشوری است.

فرماندار محمودآباد تصریح کرد: طرح‌های بالای ۶۰  درصد پیشرفت فیزیکی در این شهرستان به سمت اعتبارات بیشتر هدایت شد.

مشکلات تغییر کاربری ۶۰ هکتاری شهرک صنعتی محمودآباد

شریعت در ادامه خاطرنشان کرد: شهرک صنعتی شهرستان محمودآباد حدود ۶۰ هکتار مشکل تغییر کابری اراضی دارد و به همین منظور مجوز برای برخی واحدهای صنفی صادر نمی‌شود.

وی یادآور شد: با برطرف شدن این مشکل و مشکل برق واحدهای شهرک صنعتی تشبندان حدود ۷۰ درصد واحدها فعال خواهد شد.

رفع مشکلات شبکه‌های آب شرب نیازمند بودجه ملی است

فرماندار محمودآباد ضمن بیان اینکه زیرساخت‌‌های شبکه آب‌رسانی در این شهرستان و شهر و بخش سرخ‌رود بسیار قدیمی است، گفت: با توجه به قدیمی بودن این شبکه‌های آب‌رسانی هیچ نقشه‌ای برای بازسازی این مشکلات وجود ندارد و امکان کندن تمامی لوله‌های زیرزمینی نیز مقدور نخواهد بود.

شریعت افزود: با افزایش مسافر و هموطنانی که خانه دومی‌ها در مازندران محسوب می‌شود قطعا در شرایط گرما با کمبود آب مواجعه می‌شویم.

وی خاطرنشان کرد: پوسیدگی لوله‌ها و مشکلات شبکه آب‌رسانی شهرستان و شهر سرخ‌رود نیازمند بودجه ملی است.

یکی از الویت‌های مهم ما در محمودآباد رفع مشکل زباله بود

فرماندار محمودآباد تصریح کرد: با توجه به شیوع کرونا و مشکلات حاکم در کشور، استان و نهایتا این شهرستان روند تفکیک و تخلیه زباله از مکان دپوی فعلی مقدور نیست اما کماکان پیگیر این مشکل که اختلال کننده در زیست محیط ما است، خواهیم بود.

شریعت گفت: زباله‌ها از سطح شهر و شهرستان باید فورا جمع‌آوری شود تا مشکلات عدیده‌ای دیگر به وجود نیاورد.

وی عنوان کرد: قرار بر نصب دو دستگاه زباله‌سوز در محمودآباد و سرخ رود بوده است اما تاکنون زمین مورد نیاز و مورد تایید محیط زیست از سوی شهرداران معرفی نشد.