به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد چهارشنبه شب در اولین یادواره شهدای روحانی شهرستان نور با محوریت شهید شیخ فضل الله نوری با بیان اینکه مازندران مهد عالم پرور است و بزرگداشت مقام عالمان، بزرگداشت ایثار و شهادت است از آیت الله شیخ فضل الله نوری به عنوان نمونه بارز یک فقیه و اسلام شناس تربیت یافته در مدرسه قرآن و عترت یاد کرد.

وی افزود: آیت الله نوری با بصیرت و فهم عمیق سیاسی از دسیسه های دشمن آگاه بود و خوب می دانست سنگ بنای مشروطه ای که بنا شده بود به استبداد شاهنشاهی دست پرورده غرب منتهی خواهد و ثمره این شجره خبیث حاکمیت دودمان خان پهلوی است که تمام هویت اسلامی، دینی، سیاسی و ملی ملت ایران را با غرب مبادله می کند.

امام جمعه موقت تهران، با اظهار اینکه آیت الله شیخ فضل نوری از عاملان برجسته و اسلام شناس است یادآور شد: آیت الله شیخ فضل الله نوری راهنمای راستین حقانی، مجتهدی وافر، متبهر، جامع معقول و منقول است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی منادی فلسفه عاشورا است و ثمره قیام و حضور امام بزرگوار به عنوان نماد فقاهت و مرجعیت است و اگر امروز اسلام با قدرت در برابر همه دنیای کفر و نظام سلطه ایستاده است و هر روز سنگر جدیدی را فتح می کند به دلیل محوریت فقاهت در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.

حجت الاسلام ابوترابی فرد ادامه داد: به فرمایش امام راحل، علما با استبداد مبارزه کردند و یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، قانون اساسی و نظام اسلامی است که توسط فقها، علما و شخصیت های طراز اول دینی و سیاسی تدوین شده است.

امام جمعه موقت تهران یادآور شد: قانون اساسی جمهوری اسلامی به عنوان قانون مترقی با تکیه بر دو اصل جمهوریت و اسلامیت تدوین شده است و چهاردهه مردمسالاری دینی را در کشور نهادینه کرده است.

وی تصریح کرد: اسلامیت و جمهوریت امروز نظام اسلامی را در اوج و اقتدار قرار داده است و براساس قانون اساسی و به دلیل حضور فقاهت در راس مدیریت جامعه به این اقتدار رسیده ایم و توانسته ایم ایران اسلامی را که دیروز در نقشه جهان جایگاهی نداشت به قدرت بزرگ سیاسی تبدیل کنیم.

وی با اظهار اینکه ایران اسلامی دارای نام بلند و جایگاه رفیع در حوزه علمی و دانش هسته ای است افزود: در هوافضا جزو 9 کشور جهان و در حوزه فناوری هسته ای جزو 11 کشور جهان هستیم و وحدت ملی مایه شکوه ملت است.

حجت الاسلام ابوترابی فرد با بیان اینکه ملت ایران دسیسه های دشمن را در عراق، سوریه، یمن و لبنان خنثی کرده است گفت: تداوم مسیر تحت رهبری داهیانه و فقیه، با امید، عزم و اراده ممکن است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به ضعیف بودن بار اقتصادی کشور گفت: باید اقتصاد مقاومتی شکل گیرد و سیاست های رهبری در این عرصه مورد توجه قرار گیرد زیرا کوتاهی در این عرصه سبب آسیب پذیری می شود.

خبرنگارخبرگزاری مهر : خانم سیده سعیده حسینی