به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی امروز جمعه پس از انداختن رای خود به صندوق در شعبه مصلی ساری در گفت و گو با خبرنگاران افزود : مردم با حضور در پای صندوق رای برای مشارکت در سرنوشت شهر و نظام عیدی بزرگ را رقم خواهند زد.

وی ادامه داد : مردم بدانند یکی از بزرگ ترین نعمت خداوند ، قدرت انتخاب و تعیین سرنوشت است که انقلاب و جمهوری اسلامی ایران برای ما به ارمغان آورده است و همه باید شکر این فرصت را در پای صندوق های رای به جای بیاوریم.

محمدی لایئنی گفت : رای بدهیم و یا به ظاهر در پای صندوق های رای حاضر شویم ، مشارکت در سرنوشت مملکت است ، پس چه بهتر که بدرستی رای بدهیم .

امام جمعه شهرستان ساری با بیان این که همه به نوعی با آرای خود در به وجود آوردن شرایط کشور تاثیر گذار هستند ، افزود : کسی نباید فکر کند با رای ندادن در سرنوست کشور بی تاثیر است چرا که عدم مشارکت رفتاری غیر مسئولانه است .

محمدی لائینی گفت : حضور در پای صندوق رای علاوه بر این که ضریب امنیت کشور را افزایش می دهد ، پشتوانه قوی برای نظام می شود تا به مردم خدمت کند.

وی ابراز امیدواری کرد که مردم با حضور بموقع در پای صندوق های رای ، حماسه دیگری خلق کنند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ، ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری در چهار هزار و ۱۶۲ شعبه اخذ رأی در مازندران در حال برگزاری است و حدود ۵۷ هزار نفر هم به عنوان عوامل اجرایی و نظارتی کار اخذ رای از مردم را در این شعب بر عهده دارند.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات مازندران ، امروز ۲ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۲۰۵ نفر در استان واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند که بیش از ۵۱ هزار از این تعداد را رای اولی ها تشکیل می دهند.

مازندران ۳۳۶ کرسی اصلی و ۲۰۸ کرسی علی‌البدل شورای شهر و هفت هزار و ۶۸۳ کرسی اصلی و پنج هزار و ۶۸ کرسی علی‌البدل شورای روستا دارد که سرنوشت آنها امروز در کنار انتخاب رییس جمهوری و یک نماینده مجلس خبرگان تعیین می شود.