به گزارش برترین خبر ، دکتر صفرنژاد ظهر امروز در جمع مسئولین و متولیان بهداشتی با اشاره به این که بر اساس مصوبات ستاد ملی، هرگونه دسته روی هیات ها , برپایی خیمه ها , ایستگاه های صلواتی تجمعی و برگزاری مراسم تعزیه و نظایر آن در ماه محرم ممنوع اعلام شده است، اظهار کرد: هر نوع برگزاری مراسم محرم به صورت محدود و در فضای باز حداکثر در ۱٫۵ ساعت برگزار می شود و سخنرانی و روضه در این جلسات بدون مراسم خاص که در بعضی شهرها و روستاها با تجمعات فراوان همراه است , تشکیل خواهد شد .

فرماندار نوشهر گفت: همچنین حسب تصمیمات ستاد ملی کرونا ؛ کمیته ای مشترک در شهر و روستاهای شهرستان , هماهنگ با ستاد استانی بر سلامت و رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت خواهند داشت .

وی نقش متولیان مساجد و هیات های امنا را در ایام سوگواری آقا اباعبدالله ، حیاتی قلمداد کرد و رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی عزاداران حسینی ,استفاده از ماسک ، فاصله‌ گذاری اجتماعی، میکروب زدایی ، ضدعفونی و ایزوله کردن مکان عزاداری را برای حفظ سلامت شهروندان , ضروری دانست .

دکتر صفرنژاد در خصوص توزیع نذروات و اطعام غذا در ادامه گفت: علیرغم اینکه گرایش و اقبال عمومی برپاکنندگان عزاداری ماه محرم , نگاهداشت این نوع سنت است اما برای حفظ سلامت مردم و شرایط خاص امسال , این نوع مراسم دیرینه در قالب سبد های غذایی و کمک های مومنانه از طریق دستگاه های متولی و سمن های خیریه در بین نیازمندان توزیع خواهد شد .

وی بیان کرد: طی جلساتی که با امام جمعه شهرستان , اداره تبلیغات اسلامی و اداره اوقاف صورت گرفته است ؛ نحوه عزاداری بصورت قانونی به هیئت امنای مساجد , حسینیه ها , مداحان و هیئت های مذهبی که مسئولیت برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم را برعهده دارند، اعلام شده است .

دکتر صفرنژاد در پایان خاطرنشان کرد : از سوی استاندار محترم مازندران با توجه به تعطیلات تاسوعا و عاشورا , پیشنهادی به ستاد ملی کرونا داده شد تا محدودیت هایی در محورهای مواصلاتی و تردد به مازندران اعمال شود .