به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام عیسی توپاحیدری اظهار کرد: انجمن یاوران وقف و موقوفات بهترین حامیان و مدافعان عرصه وقف و موقوفات هستند.

وی با اشاره به هفته وقف تصریح کرد: یکی از مهمترین افتخارات وقف و موقوفات از صدر اسلام تا به امروز همزمانی وقف با عنصر زمان بوده است.

رییس اداه اوقاف و امورخیریه شهرستان نور خاطرنشان کرد: واقفین و خیّر خیراندیش در هرعرصه و برهه زمانی که احساس بر نیاز به حمایت می شد از جامعه اسلامی و آموزه های دینی و مقدس اسلامی پای کار می آمدند.

حجت الاسلام توپاحیدری افزود: در آن دوران که تمامی تلاش بر خاموش کردن چراغ هدایت برگزاری مجلس عزای سیدالشهدا(ع) بود،درصد بالایی از موقوفات تحت عنوان برگزاری مراسمات عزاداری سیدالشهدا(ع) انجام شده است

وی یادآورشد: روزگاری که فشار های داخلی و خارجی بر خانواده های نیازمند خیلی زیاد بود بسیاری افراد برای کمک به نیازمندان اموال خود را وقف کردند.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان نوربا اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که وقف باید در جهت رفع نیامندی های روز جامعه باشد،گفت:وقف در عرصه علم و فناوری ، علم و درمان ، کمک به نیازمندان و ایتام و غیره را می توان در این زمینه نام برد.

حجت الاسلام توپا حیدری ادامه داد: هم سوبودن و هم افزایی وافقین با توجه به نیاز های روز می تواند کمک بسیار بزرگی به این جامعه داشته باشد.

وی بیان کرد: از نظر جامعه شناسی جامعه ای که دارای فقر فرهنگی و علمی باشد،فقیرترین جامعه محسوب می شود

رییس اداه اوقاف و امورخیریه شهرستان نور با اشاره به شعار هفته وقف با عنوان «ما خیرین را واقفین کنیم » افزود: وقف می تواند یک صدقه جاریه برای عالم قبر و قیامت باشد و اگر بتوانیم در ادارات ،موسسات خیریه و انجمن های مردم نهاد تشویق شوندتا در زندگی اجتماعی خود مالی را وقف کنندو یا مشوق طرح وقف جمعی باشیم تا از درآمد حاصل از آن مال به عنوان درامد پایدار سال های سال استفاده شود.

*هدایت فرهنگی باید در دستور کار قرارگیرد

سیده آناهیتا بهلول مسئول امور خیریه موقوفه مرحوم محمد حسن خان نوری ایزدشهر اظهار کرد: شورای هماهنگی خیریه شهرستان نورتوسط خیریه موقوفه مرحوم محمد حسن خان نوری ایزدشهر صورت گرفت است .

وی تصریح کرد: این نشست با دعوت از خیرین و هییت ها و کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی با حضور رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان نوربرگزار شد.

مسئول امور خیریه مرحوم محمد حسن خان نوری ایزدشهرخاطر نشان کرد: این نشست با هدف تفاهم و ایجاد کارگروه بین هییت ها،خیرین و ادارات مرتبط و در جهت شناسایی صحیح افراد و خانواده های بدسرپرست و بی سرپرست در سطح شهرستان برای خدمت رسانی بهتر به قشر آسیب دیده برگزار شده است.

بهلول ادامه داد: باید افراد را از نظر فرهنگی هدایت کنیم تا بتوانند علاوه بر ایجاد شغل و درآمد پایدار در جامعه روی پاهای خود بایستند و وابسته نباشند.