به گزارش برترین خبر ،  پس از کش‌وقوس‌های فراوان بر سر انتخاب شهردار، بالاخره علی امانی که سابقه ۷ ساله مدیریت شهرداری نوشهر را در کارنامه خود دارد به عنوان شهردار  جدید این شهر معرفی شد.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران در آئین معارفه شهردار نوشهر با اشاره به اینکه باید در قبال مسؤولیت‌هایی که به ما داده می‌شود روزی پاسخ‌گو باشیم، اظهار کرد: سطح دغدغه یک شهردار باید بالاتر از جدول، جوی و کانال‌های آب و آسفالت باشد و شهردار باید این موارد به معاونت شهرداری واگذار کند و سطح شهرداری توسط شهردار بالاتر بیاید.

سیدمحمد محمدی‌تاکامی افزود: شهردار باید در سطوحی دیگر با امام جمعه، فرماندهان انتظامی، فرماندار، استانداری و ارکان وزارت کشور تعامل داشته باشد و بتواند در واقع در توسعه شهر خودش نقش ایفا کند.

وی تصریح کرد: از شهردار نوشهر انتظار داریم یک برنامه استراتژیک و راهبردی را برای حداقل ۱۰ سال آینده ترسیم کند و البته این وظیفه مشترک شورای شهر و شهرداری با کمک فرماندار است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران عنوان کرد: با ترسیم برنامه راهبردی مشخص می‌شود که شهر نوشهر در ۱۰ یا ۱۵ سال آینده چه جایگاه شهرستانی، کشوری و حتی جهانی داشته باشد و این خیلی دور از دسترس نیست و می‌توان گام به گام و سال به سال به هدف دست یافت.

محمدی بیان کرد: برنامه سال ۹۸ شهرداری نوشهر باید برشی از برنامه‌ای باشد که‌ برای ۱۰ سال آینده ترسیم می‌شود.

وی تأکید کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی موجود، شاید تأمین بودجه شهرداری از محل ماده ۱۰۰ و عوارض که خودش در شهر مخرب است و ممکن است به شهر آسیب وارد کند و حتی به توسعه پایداری که مدنظر است، نتوان دست یافت.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران افزود: شهرداری باید برای تأمین نیازهای بودجه‌ای خود به جذب سرمایه‌گذار در پروژه‌های بزرگ اهتمام بورزد و البته شرایطی در وزارت کشور ایجاد شد که می‌توان وام‌هایی با بهره‌ بسیار پایین برای شهرداری تهیه شود تا درآمد پایدار به خود شهرداری‌ها برگردند و روی پای خودشان بایستند و شهر را به صورت سالم به توسعه لازم برسانند که البته این توسعه قطعاً با خودش ایجاد اشتغال پایداری به همراه دارد.

وی در پایان گفت: انتظار ما این است که شهرداری و شورای شهر نگاه خود را از جایگاه خدماتی به سمت بالاتر ارتقاء دهند و شهر بندری نوشهر که نگین کشور ما است به جایگاه واقعی خودش برسد.

به گزارش فارس؛ در این مراسم علی امانی به عنوان شهرداری جدید نوشهر معرفی و از خدمات رضا کاظم‌نژاد به واسطه تصدی سه ماه سرپرستی این شهرداری قدردانی شد./فارس