به گزارش اختصاصی برترین خبر ، محمد رضا سالار در این نشست با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که «ما می خواهیم اگر کسی در خانواده ای مریض شد ، آن خانواده جز رنج بیماری دارای رنج دیگری نباشد» اظهار کرد: همه ما در راستای ادامه زندگی نسبت به اتفاقات پیرامون خود مسئولیم خصوصا مدیری که پاسخگویی لازمه مدیریتش در نظام جمهوری اسلامی ایران است.
مسئول پیگیری ساخت مرکز پزشکی خاص در شهرستان نور در ادامه انتظار مردم از مسئولان را در دو بخش امنیت اجتماعی و رفاه اجتماعی لازم و ضروری دانست و گفت: شهدا جانبازان و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی با تلاش شبانه روزی خود امنیت اجتماعی را برایمان رقم زدند.
وی دربحث رفاه اجتماعی تصریح کرد: مسئولین باید در چارچوب قانون خدماتی که در راستای خدمت به آحاد مردم خصوصا اقشار آسیب پذیر گام های بلند و مثبتی را بردارند.
سالار در معرفی کوتاه بنیاد امور بیماری خاص و مرکزپزشکی خاص را یک نهاد عمومی غیردولتی برشمرد و خاطر نشان کرد: این نهاد از اردیبهشت سال ۱۳۷۵ تشکیل ،که در راستای ساماندهی ارتقای وضعیت بیماران خاص و صعب العلاج در زمینه آموزشی و پیشگیری و درمان فعالیت دارد.
مسئول پیگیری ساخت مرکز پزشکی خاص در شهرستان نور بیان کرد: مراکز پزشکی خاص توسط بنیاد و با همکاری خیرین برای دریافت خدمات درمانی گروه بیماران خاص و صعب العلاج ساخته و راه اندازی می شود.
وی با اشاره به اینکه پدر خود را در سال ۱۳۷۵ به علت بی توجهی و نبود امکانات پزشکی در بیمارستان نور از دست داده است، اظهار کرد:بر اساس پیشنهاد به شورای شهر نورجلسه ای در اسفند ۹۶با ریاست بنیاد در تهران برگزار و مقرر شد تا زمینی با مساحت مشخص به بنیاد امور بیماری خاص برای ساخت اولین مرکز پزشکی خاص در شمال کشور در شهرستان نور معرفی شود.
سالار ادامه داد: پس از تبادل مکاتبات شورای شهر نور بصورت رسمی مخالفت خودرا اعلام کردند که بعد از کش و قوس های فراوان بر اساس مصوبه ۱۳۹۷/۰۷/۰۷ با مساعدت کمیته انطباق که ریاست آن به عهده فرماندار است با تصویب مصوبه مورد نظر شهرداری ملزم به معرفی زمین به بنیاد شد که متاسفانه علیرغم تاییدیه شورای شهرنور شهرداری از واگذاری زمین صرف نظر کرده است.
مسئول پیگیری ساخت مرکز پزشکی خاص در شهرستان نور گفت: شهرهای همجوار طی نامه ای موافقت خودرا برای ساخت این مرکز پزشکی اعلام کردند
سالارادامه داد: ارائه خدمات رایگان برای بیماران خاص و سرطانی و همچنین استفاده از نیروهای بومی برای اشتغال را از مزیت های ساخت این مرکز پزشکی بیان کرد که متاسفانه با بی تدبیری شهردار وقت ساخت این مرکز درمانی در شهرستان نور با چالشهایی مواجه ساخت.
وی ازعلی شادمان فرماندار شهرستان نور و رئیس دادگستری که در تاییدیه کمیته انطباق نهایت همکاری را داشتند تشکر کرد و یادآور شد:بر اساس آمار ارائه شده توسط شبکه بهداشت و درمان نور از جمعیت تشکیل دهنده شهرستان تعداد بیماران دیالیزی ۸۵ نفر، هموفیلی ۶ نفر، تالاسمی ۸۱ نفر، ام اس ۲۸ نفر، پیوند کلیه ۳۱ نفر، سرطان ۸۴ نفر، دیابت ۵۷۹۶ نفر تخمین زده شد.
سالار از موافقت با احداث دومین مرکز تحقیقات سرطان شناسی و خاص در ایران در شهر نور خبر داد و همچنین افزود: یک دستگاه ماشین دیالیز مدل بی براون (ساخت کشور آلمان)با توجه به فرسودگی دستگاه های دیالیز بیمارستان امام خمینی نور (ره) از طرف بنیاد بیماری خاص به این بیمارستان اهدا شد.

درپایان سالار اظهار امیدواری کرد تا توجه به تغییرات در مدیریت پارلمان شهری، شهردار شهر نور به مصوبه کمیته انطباق توجه کند تا مراحل واگذاری زمین مورد نظر به بنیاد امور بیماریهای خاص طبق تفاهمنامه جهت انجام ساخت مرکز درمانی صورت پذیرد
گفتنی است پس از اتمام نشست مسئول پیگیری ساخت مرکز پزشکی خاص در شهرستان نور به همراه خبرنگاران به صورت سرزده از بخش دیالیز بیمارستان امام خمینی (ره) نور بازدید کردند وضمن احوال پرسی و جویای مشکلات در بخش دیالیز، بیماران رضایت خود را ازاین بخش اعلام کردند.