به گزارش برترین خبر ، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۷ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، دو هزار و ۱۸۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۳۲۴ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۷۳ هزار و ۶۵۶ رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰۹ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری تاکنون به ۱۴ هزار و ۱۸۸ نفر رسید.

معاون وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۲۳۷ هزار و ۷۸۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۵۵۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری بیان کرد: تاکنون دو میلیون و ۱۴۸ هزار و ۹۹۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: همانند روز‌های گذشته استان‌های آذربایجان شرقی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، گلستان، مازندران، کرمان و فارس در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی گفت: بعد از پویش همگانی من ماسک می‌زنم و اجباری شدن استفاده از ماسک میزان استفاده از این وسیله پیشگیرانه در تهران افزایش یافته است و اکنون ۶۰ درصد عموم مردم تهران از ماسک استفاده می‌کنند البته انتظار این است که میزان استفاده از ماسک به حدود ۱۰۰ درصد برسد.

لاری افزود: هدف از ماسک زدن این است که هنگام صحبت کردن، سرفه کردن یا عطسه قطرات تنفسی به طرف مقابل منتقل نشود بنابراین توصیه جدی این است که هنگام صحبت کردن با یکدیگر به هیچ وجه ماسک را پایین نیاورید.