به گزارش برترین خبر ، امام جمعه شهرستان نور در خطبه های نماز جمعه با اشاره به اینکه سلامت جسم و جان از صفات متقین است، اظهار کرد:امنیت و سلامت بهترین نعمت ها است که بهداشت درمحیط خانواده اعم از فرزند آوری ،رعایت اصول سلامت مرد و زن در فرزند آوری ، شیر مادر، تزریق خون و جلوگیری از ویروس ها و امراضی که اگر رعایت نشود نتیجه اش معلولیت و از کار افتادن بعضی از اجزای جسمانی و گرفتار شدن به بیماری های جدید مانند ایدز و بیماری های شایعی مانند دیابت ، هپاتیت و غیره است.

حجت الاسلام قنبر علی احمدی با بیان اینکه بهداشت عمومی مهمترین نکته فرهنگ جامعه است ، تصریح کرد: اگر عفونتی، انحرافی و ابتذالی  وارد جامعه شود بهداست عمومی به خطر می افتد و همچنین الگو قرار دادن فرهنگ بیگانگان در زندگی خود کی دیگر ار خطراتی است که باعث تهدید جامعه می شود.

وی دنیای غرب را در عرصه فرهنگ انسانس یک دنیای ورشکسته دانست و افزود: فروپاشی خانواده و ولنگاری ها دردنیای غرب فریاد متخصصین ، کارشناسان و اندیشمندان در حوزه انسانی را بلند کرده است .

امام جمعه شهرستان نور در ادامه با اشاره به سخنان حضرت امام خمینی (ره) که فرهنگ اجنبی که تحویل جامعه شود خطرش از اسحله ابر قدرت ها هم بیشتر و بدتر است، خاطرنشان کرد: یکی ازفرهنگ های وارداتی خدشه به ایثار و شهادت و جانبازی و جریان مقاومت است.

وی افزود: آمریکا در موضوع اقتصادی ، اجماع کشورها و حتی کشورهای همسو با خودش که ناتوان مانده است و از آن طرف هم اسرائیل تاب و توانه در مقابل جریان مقاومت ندارد.

حجت الاسلام احمدی در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع دانشمندان کنفرانس اسلامی گفت: روزی قدرت مقاومت رژیم صهیونیستی درمقابل جریان حزب الله لبنان  لبنان 33 روزبود که در فلسطین و باریکه غزه به 22 روز کاهش یافت و بعد 8 روزتبدیل شد و اینبار که 480 موشک به طرف اسرائیل رها شد 2 روز تاب و مقاومت دداشت و از این روما باید در مقابل بعضی از حرکت ها و اندیشه های انحرافی که بخواهد جایگاه ایثار و مبارزه و مقاومت را خدشه دار کند بایستیم وهمراهی نکنیم .

امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه روز مجلس که مصادف با شهادت آیت الله مدرس مرد مبارزدرعرصه مبارزه با استبداد درمجلس است ، اظهارکرد: مجلس که محل قانون گذاری، نظارت بر قوانین و عملکرد مسئولین است که آیت الله مدرس دارای شخصیت شجاع و نترس در مقابل استبدا واستکبار بهترین الگوبرای نمایندگان است.

وی افزود: آیت الله مدرس با زندگی ساده درعین شجاعت و قدرت که با علم و دانش همراه بود تمام همتش به تصویب قوانینی که به نفع مردم و جامعه باشد و دست اجانب را از این کشور قطع کند بود و در مسیر مبازره شربت شهادت را نوشید و امروز مجلس و نمایندگان باید همین مسیر را طی کند و در مقابل افرادی که ساز مخالف را می زنند بایستاد.

حجت الاسلام احمدی در ادامه تصریح کرد: مجلس و نمایندگان باید هوشیار باشند و جلوی معاهدات بین المللی که به زورمی خواهند به جامعه تزریق کنند و برخی شخصیت و نهاد های تاثیر گذار را که در مسیر خدمت و حمایت به نظام گام بر می دارند دایره قدرت آنان را کوچک می کنند بایستند و قوانینی که به درد محرومین جامعه و در مسیر شکوفایی نظام وانقلاب باشد تصویب کنند.