به گزارش برترین خبر ، رییس پارک علم و فناوری مازندران روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مرکز رشد و نوآوری جامع در چهار هزار متر زیربنا در یکی از ساختمان های بدون استفاده دانشگاه پیام نور ساری با حضور مقام عالی دولت در مازندران به بهره برداری رسید.

قربانعلی نعمت زاده ادامه داد: باتوجه به ظرفیت های دانش بنیانی که در مرکز استان وجود دارد سومین مرکز رشد و نواوری منطقه افتتاح شد و در آینده نزدیک تعداد این مرکز افزایش هم پیدا خواهد کرد.

وی با بیان این که، در زمان حاضر در ۱۱ شهر استان مرکز رشد و نوآوری فعال است، گفت: باتوجه به ظرفیت‌های علمی و اقتصادی این دیار راه اندازی مرکز تحقیق و پژوهش در تمامی شهرستان های مازندران در دستور کار قرار دارد.

رییس پارک علم و فناوری مازندران، بهشهر، قائمشهر، آمل، تنکابن، کلاردشت، بابلسر و نوشهر را از جمله شهرهای دارای مرکز رشد و نوآوری در استان اعلام کرد و گفت: بابل باوجود ظرفیت های مهم علمی از این مرکز بی بهره بود که با در اختیار گرفتن ساختمان جهاد کشاورزی در این شهرستان به زودی این مرکز در این منطقه هم افتتاح خواهد شد.

نعمت زاده تعداد شرکت های دانش بنیان مازندران را ۱۱۹ شرکت اعلام کرد و گفت: نخبگان علمی در این بنگاه‌های اقتصادی حدود ۲۹۴ کالای دانش بنیانی تولید می‌کنند.

بیش از ۲ هزار طرح عمرانی و اقتصادی در مازندران با اعتباری افزون بر ۱۵ هزار میلیارد تومان در دهه مبارک فجر امسال افتتاح می شود.

آیین گرامیداشت دهه مبارک فجر در ۱۲ بهمن امسال در مازندران با نواخته شدن زنگ انقلاب در مدرسه شهید برزگر بادله در شهرستان میاندورود با حضور سید محمود حسینی‌پور مقام عالی دولت در استان آغاز شد.