به گزارش اختصاصی برترین خبر ، حجت الاسلام رزاقی امام جمعه ایزدشهردر گفت وگوی اختصاصی  با اشاره به اینکه سوگواره سراسری «احلی من العسل » نوجوانان حسینی برگرفته از جمله قاسم ابن الحسن است، اظهار کرد: با اعلام این خبر که شب عاشورا امام حسین (ع) در بین یاران خود فرمود هرکس در این خیمه است فردا شهید می شود، برادرزاده امام حسین (ع) هم برای یقین پیدا کردن از شهادت خودش از امام پرسید: عموجان من هم شهید می شوم ؟ امام حسین (ع) نظر برادرزاده خود را در مورد شهادت پرسید که او در جواب گفت: «احلی من العسل » از عسل برای من شیرین تر است که این سوگواره با چنین نامی برگزار شد.

 

امام جمعه ایزدشهر با اشاره به اینکه این جمله «احلی من العسل » تا روز قیامت برای نوجوانان الگو است، تصریح کرد:الگوسازی برای نسل‌های نوجوان و جوانان جامعه از سیره و زندگی ائمه معصومین (ع) از اهداف برگزاری این همایش بود.

وی خاطرنشان کرد: نوجوانان امروز با حضور در این مراسم بیان کردند که مانند قاسم‌ بن‌الحسن(ع) لبیک‌گوی مولای خودشان امام حسین(ع)، امام زمان (عج) و نائب به حقشان مقام معظم رهبری هستند.

امام جمعه ایزدشهر بااشاره به شبیخونی که سالهاست دشمن به راه انداخته است، گفت: دشمنان جوانان جامعه را هدف قرار دادند و  باید بدانند که این جوانان در دفاع از دین گوش به فرمان مقام معظم رهبری و امام زمان (عج)هستند.

وی در پایان یاداورشد: نوجوانان این سرزمین باید ارتباط باخدا و علم اموزی را برای کسب موفقیت و رسیدن به اهداف ،سرلوحه کار خود قرار دهند

سوق دادن دانش آموزان به سوی اخلاق و معنویت

آیت دیوسالار در گفت وگوی اختصاصی با اشاره به اینکه هر ساله ۶ محرم منتصب به حضرت قاسم است ، اظهار کرد: سوگواره «احلی من العسل »با معنی شیرین تر از عسل مختص نوجوانان عاشورایی با هدف پاسداشت حادثه و واقعه عاشورا و ترویج فرهنگ حسینی بین نوجوانان به صورت هماهنگ کشوری در شهرستان نور برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش نور تصریح کرد: پس از گذشت ۱۴۰۰ سال شور و اشتیاق عاشورایی وهمچنین شرکت درعزاداری سید و سرور سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) را در نوجوانان شاهد هستیم که نشان دهنده عشق نوجوانان به اهل بیت است.

وی باورهای دینی را بخشی از سند تحول بنیادین دانست وگفت: بایدبا تدبیردانش آموزان را به سمت تقویت باورهای دینی و در مسیر اخلاق و معنویت سوق دهیم .

اهمیت مسائل تربیتی در آموزش و پرورش کمتر از آموزش نیست

دیوسالار با اشاره به حدیث ثقلین که پیامبر فرمود : من در میان شما دو گوهر گرانبها به یادگار می گذارم یکی کتاب خدا و دیگری اهل بیت است که با تمسک جستن از این دو گمراه نمی شوید، افزود: اهمیت مسائل تربیتی در آموزش و پرورش کمتر از آموزش نیست که در همین راستا برنامه های مختلفی به اجرا در آمده است.

مدیر آموزش و پرورش نوربا بیان اینکه تلاش ما در آموزش، تربیت صحیح است، خاطرنشان کرد: امیدواریم دانش آموزان با تاسی گرفتن ازائمه اطهار و پیروی از راهشان برای آزادی، سربلندی و استقلال کشورگام های مثبت بردارند.