به گزارش برترین خبر، منابع خبری گزارش دادند که هواپیمای حامل بازیکنان فوتبال یک تیم برزیلی در کلمبیا سقوط کرد.شبکه راشا تودی گزارش داد که احتمال زنده ماندن ۷۲ سرنشین این هواپیما وجود دارد.

سقوط هواپیمای حامل بازیکنان فوتبال برزیل+تصاویر
علت سقوط هواپیما نبود سوخت کافی عنوان شده است. همچنین برخی رسانه‌های نوشتاری نیز اعلام کردند سقوط هواپیما به دلیل نقص در سیستم الکتریکی آن بوده است. مقامات فرودگاه بین‌المللی مدلین بوگوتا، پایتخت کلمبیا، اعلام کردند این هواپیما از بولیوی عازم برزیل بود که در کلمبیا دچار سانحه شد.
هنوز مشخص نیست که آیا از سرنشینان این هواپیما کسی زنده مانده است یا نه.برخی گزارش‌ها حاکی است این هواپیما حامل ۸۱ مسافر بوده است. برخی دیگر از گزارش‌ها نیز از حضور ۷۲ مسافر در این هواپیما سخن به میان آورده‌اند.
رسانه‌های محلی گزارش دادند، این هواپیما حامل بازیکنان تیم فوتبال چاپه‌کوئینزه برزیل بود و قرار بود این تیم باشگاهی در مسابقات سودامریکانا با تیم اتلتیکو ناسیونال در مدلین رقابت کند.تیم فوتبال چاپه‌کوئینزه برزیل در رقابت‌های لیگ دسته اول این کشور بازی می‌کند.منابع خبری از نجات ۶ تن از سرنشینان این هواپیما گزارش داده اند.
محل دقیق رخ دادن این حادثه در نقشه مشخص شده است. همچنین فلیپه ماچادو بازیکن سابق صبای قم نیز در این هواپیما حضور داشته و متاسفانه جان خود را از دست داده است. این بازیکن بارها مقابل استقلال تهران و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی و یادگار امام قم مقابل این دو تیم به میدان رفته بود .
لازم به توضیح است که هنوز از تعداد دقیق بازماندگان این حادثه دلخراش اخبار ضد و نقیضی مخابره می شود. از سه تا سیزده نفر تعداد افرادی است که برخی رسانه ها اعلام کرده‌اند به بیمارستان منتقل شده‌اند.  تام فیلیپس یکی از بازماندگان حادثه است که موفق شده از طریق توییتر شخصی خود زنده بودنش را اعلام کند! البته به طور قطع از طریق یکی از دوستانش این توییت انجام شده است که اعلام شده به بیمارستان منتقل شده است.
سقوط هواپیمای حامل بازیکنان فوتبال برزیل+تصاویر
منبع / پارسینه