به گزارش برترین خبر و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، سردار محمد باقرزاده فرمانده کمیته جست و جوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در جمع کارکنان اوقاف و امور خیریه استان اظهار کرد: موقوفات در کشور از ارزش بالایی برخوردار هستند و وقف می‌تواند برای اقتصاد مقاومتی جریان‌سازی کند.
وی بر ضرورت حفظ و احیای موقوفات در برطرف کردن نیازهای جامعه و مردم تاکید کرد و افزود: اگر جایگاه وقف را با نگاه دانش‌بنیان بازنگری کنیم، راهبردهای حوزه وقف را می‌توانیم تغییر دهیم.
فرمانده کمیته جست و جوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه باید وقف را دانش‌بنیان اداره و تقویت کنیم، تصریح کرد: خدمات وقف در حوزه‌های مختلف ساری و جاری است اما باید بازنگری کنیم که الویت‌ها در کشور چیست و وقف را به همان سمت و سو سوق دهیم.
سردار باقرزاده با بیان اینکه خروجی موقوفات در کشور باید در جهت قوام دین در جامعه باشد، گفت: اوقاف در کنار احیای موقوفات باید محرومیت‌زدایی را در برنامه کاری خود داشته باشد.
وی عنوان کرد: خانواده‌های شهدا جزو واقفان کشور محسوب می‌شوند چون فرزندان خود را در راه اسلام و نظام وقف کردند و باید از خانواده‌های شهدا بعنوان واقفان تجلیل شود.