به گزارش برترین خبر ، علی کریمی فیروزجایی  افزود: این افزایش اعتبار در راستای تحقق عدالت آموزشی صورت گرفت.

این مسئول یادآورشد:بر اساس ماده ۱۵ اساسنامه مدارس عشایری ،افزایش سرانه دانش آموزان عشایری تکلیف قانونی است.
دبیر کل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور اضافه کرد: در اجرای این قانون ۱۷ میلیارد تومان سرانه اعتباری در اختیار مدارس عشایری کشور قرار گرفت.
‏کریمی فیروزجایی گفت:این سرانه به حساب ۵هزارو ۷۳۳ مدرسه عشایری در کشور واریز شد.
‏این نماینده مجلس با اشاره به وجود مدارس عشایر در۲۵ استان کشور افزود: وزارت آموزش وپرورش و سازمان امور عشایری کشور باید در جهت رفع کمبود های دانش آموزان عشایر بکوشند.
‏کریمی فیروزجایی با تاکید بر عزم قاطع مجلس در حل مشکلات دستگاه تعلیم وتربیت خاطر نشان کرد: مجلس در این روند مشکلات مدارس و دانش آموزان عشایر را به صورت ویژه بررسی می کند.
‏نماینده مردم بابل با اشاره به ساختار سازمان امور عشایری که زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد گفت: حل مشکلات عشایر از عهده یک وزارتخانه و سازمان خارج است.
‏عضو مجمع نمایندگان مازندران لزوم همپایی همه مسئولان دستگاههای دولتی برای رفع چالش های فرهنگی ،اقتصادی و عمرانی مناطق عشایری را خاطر نشان کرد وافزود: اجرای طرح های توسعه در مناطق عشایری باید با پیوست فرهنگی همراه باشد.
‏کریمی فیروزجایی عشایر را سرآمدان و پیشتازان عرصه نگاهبانی از عزت پایدار کشور دانست و افزود: ایجاد وحدت رویه در خدمات رسانی بهنگام به جامعه عشایری کشور ضرورت دارد./.isna