به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبرعلی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه ۶ فروردین ضمن دعوت نمازگزاران به انجام واجبات و ترک محرمات اظهار کرد: سلوک و صفات اهل تقوا، درک و استفاده همه جانبه از ماه معظم شعبان است .

وی با اشاره به اینکه شعبان ماه نبی مکرم اسلام ، ماه تلائلو امامان معصوم ، دعا ، توسل و استغفار به درگاه پروردگارعالم است ،تصریح کرد: می توان روزهای ماه شعبان را با طهارت نفس و توبه و انابه خود را برای درک بهتر ماه رمضان آماده کنیم .

امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه نیمه شعبان لیله القدر است ، افزود: احتمال شب قدردر شب میلاد با سعادت امام زمان (عج) وجود دارد و گرفتن احیا در این شب ها چقدر زیباست هرچند با وضعیت فعلی نمی توان در مساجد اجتماع کرد اما احیا و شب زنده داری و دعا را می توان در منازل انجام داد.

حجت الاسلام احمدی در خصوص فلسفه انتظار گفت: یعنی منتظربودن دست قدرتمند عدالت گستر برای غلبه بر ظلم و جورو پراکنده کردن نسیم عدل بر زندگی انسان ها است.

وی با اشاره به اینکه انتظار قانع نشدن به وضع موجود و تلاش برای وضع مطلوب است،خاطرنشان کرد: بین گروه دوست داران و منتظران امام غائب فرق است.گروه دوست داران راحت طلب و فرصت طلب و شعار آن ها شعار بنی اسرائیل است، اما منتظران امام غائب مجاهدان در این مسیر هستند کسانی که در همه صحنه ها خود را اماده نبرد با دشمن ، ظالم ، فساد ، تجملگرایی کردند.

امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه منتظران واقعی افراد شاداب و مجاهد در راه خدا هستند، یادآورشد: هدف مقام معظم رهبری ازتشکیل  دولت جوان حزب الهی همان دولت شاداب و منتظر قائم آل محمد (عج)است.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه ۱۲ فروردین یادآور روز جمهوری اسلامی ایران و یکی از اعیاد بزرگ مذهبی و ملی در این کشور است،گفت : ۱۲فروردین روز فروپاشی رژیم ستم شاهی شاهان ۲۵۰۰ساله و استقرار نظام جمهوری اسلامی و با دوبال عنایت الهی و حضور مردم پای صندوق های رای و قبول این انقلاب حکومت اسلامی ، حکومتی که انسان ساز و جامعه سازو زمینه تمدن حکومت مهدوی را فراهم می کند، که به دلیل تعطیلات عید نوروز کمتر به آن پرداخته شده است.

وی با بیان اینکه سال۱۴۰۰ سال استقرار حکومت عدل و نظام مقدس اسلامی است، ادامه داد: سال ۱۳۰۰ شمسی آغاز دیکتاتوری رضاخان و کودتاها و ستم ها و ظلم ها و جنایت ها بود اما آغاز سال ۱۴۰۰ دمیده شدن صبح امید و باز شدن شعاع فکری و عملی و ارتقای علم و دانش و عدالت در مسیر ساختن تمدن اسلامی است.

امام جمعه شهرستان نورافزود: ویروس کرونا بهانه ای بود تا ضعف حکومت های پوشالی استکبار جهانی و درماندگی اروپا و امریکا و دولت های بزرگ را شاهد باشیم .

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه دنیا رگه های عظمت و عزت کشور ایران را شاهداست، یادآورشد: دولت های استکباری در راس شیطان بزرگ با ایجاد جنگ اقتصادی و حرکت های ناجوانمردانه و تحریم های ظالمانه سعی در فروپاشی کشور ایران را داشتند اما خوشبختانه سربلند بیرون آمدیم و صبح امید و پیروزی و افق روشن اقتصاد و پیشرفت کشور را در آینده نزدیک خواهم دید.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری امسال را به شعار تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها مزین کردند، خاطرنشان کرد:مسئولین باید با تلاش زمینه جهش و پیشرفت تولید را پیدا کنند و با برداشتن موانع، از تولیدکنندگان حمایت کنند.

امام جمعه شهرستان نور گفت: برای رسیدن به پیشرفت باید در ادارات مسئولین قدرتمند با روحیه انقلابی و مدیریت جهادی چینش شود تا شاهد افق روشن و پیشرفت همه جانبه در شهرستان باشیم.