به گزارش برترین خبر ، پارک فناوری اطلاعات و رتباطات مازندران قرار است در ۲ فاز اجرایی ساخته شود که برای فاز نخست ۱۰۰ میلیارد ریال و برای فاز دوم نیز ۵۰ میلیارد ریال هزینه پیش بینی و مقرر شد تا پیش از پایان سال ۱۴۰۰ ساخته و عملیاتی شود.

رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور در آیین آغاز عملیات اجرایی این پروژه گفت: هدف از ساخت پارک های فناوری ، عملیاتی کردن آموخته ­های علمی در محیط کسب­ وکار، فراهم سازی زیرساخت بقاء، رشد و توسعه شرکت ­های نوپا و در نهایت افزایش ثروت جامعه از طریق ترویج و گسترش نوآوری مبتنی بر فرهنگ رقابت در میان شرکت‌های عضو در هر پارک علمی و فناوری است.

محمد جعفر صدیق کمک به توسعه و بقای کسب و کارهای کوچک را تمرکز و اولویت نخست پارک های فناوری اطلاعات در استان ها برشمرد و افزود: این پارک ها فضا پایه بوده و کمک های خوبی در بخش افزایش ثروت آفرینی در حوزه های کشاورزی ، مقابله با بلایای طبیعی و همچنین تولید و صادرات محتوای فرهنگی و خدمات فناورانه خواهند بود.

وی جانمایی پارک فناوری مازندران را در بهترین نقطه استان توصیف کرد و گفت : برای ساخت این پارک اعتبار لازم پیش بینی و تامین شده است و تا پایان دولت به بهره برداری خواهد رسید.

رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور سیاست وزارت ارتباطات را پیشروی با برنامه توصیف کرد و افزود: تا زمانی که پروژه ای تامین اعتبار نشود هیچگاه اقدام به گلنگ زنی آن نخواهم کرد.