به گزارش برترین خبر ، قربانعلی ولی زاده بورا افزود : در یک هفته گذشته شاهد افزایش برپایی مراسم عروسی با جمعیت زیاد در روستاهای بابل هستیم که این امر به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

وی گفت : بعد از ۹ ماه هشدار کارشناسان در خصوص خطرات ویروس کرونا و خستگی کادر درمان ، افراد زیادی برای شرکت در مراسم عروسی دور هم جمع می شوند و به هشدارها بی توجه هستند.

فرماندار بابل افزود : همه مردم باید بدانند که حفظ جان خودشان و عزیزانشان از همه چیز مهم تر است و با شرکت در این گونه  مراسم به استقبال بیماری بی رحم کووید-۱۹ نروند.

وی ادامه داد : چون در یک ماه اخیر آمار بستری و ترخیصی های بیماران کرونایی در مراکز درمانی بابل به تعادل نزدیک شد ، مردم شرایط را عادی تلقی کرده اند و این امر زمینه رونق عروسی ها در روستاها را فراهم کرد.

ولی زاده بورا گفت : به تمامی دهیاران بابل اعلام و تذکر داده شد که برگزاری هرگونه مراسم عروسی و عزا و تجمع ها ممنوع است و این حساسیت باید از طریق دهیاران برای اهالی روستا روشنگری شود.

وی افزود : از امروز نظارت ها در حوزه شهری هم افزایش خواهد یافت و با برپایی هرگونه تجمع و مراسم عروسی و عزا در تالارها جلوگیری خواهد شد چون به هیچ عنوان نباید اجازه دهیم  آمار کل بستری بیماران کرونای به مانند اسفند و فروردین افزایش یابد.

فرماندار بابل گفت : ما در حال حاضر  نگران دو هزار کارگر بیکار شده تالارهای پذیرایی بابل هستیم که حتی فاقد بیمه می باشند ، اما در حال حاضر  حفظ جان مردم در اولویت  قرار دارد.

وی افزود : بدون تردید آمار بستری بیماران کرونایی در ۱۵ روز آینده به مراتب بیشتر از آمار فعلی خواهد بود و تنها با رعایت کردن پروتکل های بهداشتی از جمله حاضر نشدن در اجتماعات است که می توان زنجیره انتقال ویروس کرونا را قطع کرد.

 استفاده ۴۵ درصدی بابلی‌ها از ماسک

فرماندار بابل همچنین گفت : بابلی ها که در کارنامه خود آمار حدود ۸۰ درصدی استفاده از ماسک را دارند،  این روزها این آمار کاهش یافته و در حال حاضر حدود ۴۵ درصد از بابلی ها از ماسک استفاده می کنند .

وی افزود : استفاده از ماسک در حوزه شهری ۷۱ درصد و روستاهای بابل ۲۷ درصد و همچنین حاشیه شهر ۴۵ درصد می باشد .

ولی زاده بورا گفت : اگر ما به دنبال شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا و حفظ جان عزیزان خود هستیم باید بیش از ۹۵ درصد کل جامعه استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را در دستور کار خود قرار دهند و نسبت به انجام این وظیفه اهتمام جدی داشته باشند.
بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی بابل در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان های این شهرستان بستری و هشت بیمار ترخیص شدند. هم اکنون ۱۵۹ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان‌های بابل بستری هستند که ۴۰ بیمار در بخش‌های ویژه تحت مراقبت می باشند./.irna