به گزارش برترین خبر، سمانه احمدی دهیار روستای ورازده علیا در گفت وگو با برترین خبر گفت: با پیگیری های انجام شده دهیاری و شورای اسلامی روستای ورازده علیا با همکاری اداره پست شهرستان نور نصب ۴۴۷ فقره پلاک QR(کدپستی هوشمند) در سطح روستا آغاز شده است.

وی تصریح کرد: استخراج اطلاعات مکانی ملک از طریق اسکن کد تعبیه شده بر روی پلاک‌های کدپستی هوشمند امکانپذیر خواهد بود و با اقدامات انجام شده پیرامون نصب پلاک کدپستی هوشمند، این بستر فراهم خواهد شد تا کلیه دستگاههای خدمات رسان استان مانند آب، برق، گاز و مخابرات بتوانند نسبت به یکپارچه‌سازی و استاندارد نمودن آدرس‌های مشترکین خود اقدام نمایند.

دهیار روستای ورازده علیا افزود: کدپستی qr یکی از پروژه های GNAF و اصول اقتصاد مقاومتی اصل ۴۴ قانون اساسی است که این مهم بر عهده شرکت ملی پست نهاده شد.

احمدی در توضیح GNAF گفت: نشان استاندارد ملی(آدرس ملی مکان محور) یادآور می شود و روستای ورازده علیا اولین روستا در سطح شهرستان نور است که اقدام به نصب کدپستی هوشمند کرد.

روستای ورازده علیا به وسعت حدودا ۱۲۰ هکتار و دارای ۱۱۰ خانوار است که از شمال به روستای دارکلا از جنوب به جنگل هاب بسیار زیبا از شرق به رودخانه ناپلار و از غرب به رودخانه واز رود و روستای قلعه کتی متصل است.

 

خبرنگار: زینب تذکاری 

مدیرمسئول: هادی جوزن