به گزارش برترین خبر از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، علیرضا طالبی ، رئیس اداره روابط عمومی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی پیامی به شرح زیر صادر کرد.

در عصر حاضر، روابط عمومی و ارتباطات در نقش بازوی فکری نظام تعلیم و تربیت، سهمی به سزا و بی نظیر در اجرای راهبردها و پیشبرد اهداف و برنامه های کلان آموزش و پرورش دارد؛ زیرا با اطلاع یابی و اطلاع رسانی از مجرای رسانه، ارتباط دوسویه این نهاد عظیم را با افکار عمومی و مخاطبان خاص و عام برقرار می کند و تعالی می بخشد. ما روابط عمومی را یک هنر فاخر می دانیم که در آن، ارتباط متقابل و سازنده، نقشی کلیدی دارد و هدف متعالی اش، جلب اعتماد جامعه محسوب می شود.

نامگذاری یک روز به نام روابط عمومی، بیانگر اهمیت و نقش والای این حرفه در دنیای ارتباطات است که به عنوان سامانه مشورتی و یکی از عناصر اصلی در ارتقا و پیشرفت هر سازمانی، جایگاه ویژه ای دارد؛ لذا با عنایت به تنوع و گستره بی بدیل فعالیت در دستگاه با عظمت آموزش و پرورش، به روابط عمومی قوی، خلاق، پرتلاش و دارای سعه صدر نیازمند است تا با بهره گیری از ظرفیت آموزش و پرورش، با دانش ارتباطات و تقویت جایگاه خود، به نظام مدیریتی کشور یاری رساند.

امیدوارم  اهالی روابط عمومی شهرستان ها و مناطق استان که نیروهایی جوان، خوش فکر و آینده نگر هستند، با تمام توان برای نیل به ارتقای جایگاه آموزش و پرورش بکوشند و با رعایت اصول شفافیت، صداقت و صراحت در گفتار و کردار و با پرهیز از تملق گویی، ایفاگر نقش ارزنده خود باشند.

در آستانه ۲۷ اردیبهشت ماه، روز ارتباطات و روابط عمومی، ضمن ابراز قدردانی از تلاش های خواهران و برادران شاغل در روابط عمومی و با پیشکش بهترین تبریک ها و شادباش ها به محضر این عزیزان، دست‌آوردهای خانواده بزرگ ارتباطات آموزش و پرورش را ارج می نهم و توفیق روزافزون تمامی نقش آفرینان حوزه ارتباطات و روابط‌ عمومی را آرزومندم .