به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبر علی احمدی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه ۱۶ آبان ضمن دعوت مردم به انجام واجبات و ترک محرمات اظهار کرد: رعایت فاصله اجتماعی جهت تضمین سلامت جسم و جان از آثار تقوا است.

وی با اشاره به اینکه فاصله های اجتماعی نه تنها در حوزه بهداشت و درمان بلکه در آموزه های الهی هم مد نظراست،تصریح کرد: باید از شخص دروغگو ،ریاکار حسود خرافاتی ،جاهل و افرادی که تفکر جاهلیت و غیره دارد فاصله گرفت چرا که تضمین سلامت جسم و جان به رعایت این فاصله ها که جامعه گرفتار این مسائل شده بر می گردد.

امام جمعه شهرستان نور خاطر نشان کرد: در ایامی که دنیا گرفتار ویروس منحوس کرونا شده همه باید به آنچه که ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم می گیرند،عمل کنیم چرا که مجموعه ای از کارشناسان سلامت و کارشناسان در کنار هم جمع شدند که بزرگان دین و مقام معظم رهبری هم علاوه بر تاکید ،تمام این موارد را رعایت می کنند، بنابراین زدن ماسک و شستن دست ها و دوری از تجمع سازی و همچنین رعایت فاصله اجتماعی باید در دستور کار همه افراد جامعه باشد.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه شاهد مهمترین مسئله در سطح دنیا یعنی انتخابات آمریکا هستیم،افزود: انتخاباتی بین ترامپ و بایدن دو نامزد موکرات و جمهوری خواه برقرار شده است.

وی گفت: این انتخابات با شرکت کننده بیش از ۱۵۰ میلیون نفر، بیشترین شرکت کننده را داشته است.

حجت الاسلام احمدی با بیان دو نامزد انتخاباتی شناسنامه و ماهیت آمریکا را در مناظره انتخاباتی به همه نشان دادند،یادآور شد: با وجود اینکه یکی از نامزدهای انتخاباتی آمریکا در عرصه سیاست ودیگری در عرصه تجارت کار کشته اند، در مناظره انتخاباتی اتهامات زشت و ناپسندی را بهم نسبت دادند و بعد از انتخابات هم حامیان رو طرف این طور به جان هم افتادند و جسارت ها و‌درگیری هایی که رخ داده است.

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد: یکی از مهمترین مسئله رخ داده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مطرح شدن تقلب بود.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات سالم در جمهوری اسلامی ایران، ادامه داد: متاسفانه دشمنان قسم خورده ایران اسلامی بافرافکنی انتخابات را جهت دهی می کردند که متاسفانه مشکلاتی را برای کشور به وجود آوردند.

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه ترامپ و بایدن هر کدام انتخاب شوند نمی توانند از رکن اساسی سیاست خارجی آمریکا عبور کنند،گفت: در حقیقت همه تفسیرهای زیر مجموعه به رکن اساسی و حمایت بی چون و چرا از رژیم صهیونیستی ختم می شود.

امام جمعه شهرستان نور بااشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در روز ۱۷ ربیع الاول و ۱۲ آبان اظهارکرد: داشتن وحدت بین مسلمین شیعه و سنی برای پیشرفت منطقه یکی از نکات مهم و کلیدی بود که توسط مقام معظم رهبری بیان شد.

وی با بیان اینکه اگر دولت ها در منطقه ما ،خاورمیانه و یا آسیا متحد شوند هیچ قدرتی قابلیت رویارویی با آن ها را ندارد،خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی متأسفانه با ایجاد جریان تکفیر اسم اسلام و امید محشور شدن پیامبر در بهشت جنایت های بزرگی را مرتکب شدند.

حجت الاسلام احمدی ادامه داد: تشکیل مثلت با سه راس آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود یکی دیگر از اقدامات بود که برای عادی سازی روابط دولت های اسلامی و کشورهای منطقه با رژیم صهیونیستی، خیلی از کشورها را به طرف خود جذب کردند و سودان و بحرین هم در دستور کارشان قرار دارد.

امام جمعه شهرستان نور افزود : افزایش اهانت ها در غرب به دلیل خوی وحشی گری و ظلمانه است ،چرا که می خواهد با این پروژه نام پیامبرگرامی اسلام و مسیر و حرکتش را خاموش کنند که البته قطعا نمی توانند به پلیدشان برسند.

وی گفت: مقام معظم رهبری علاج مشکلات کشور در داخل را سه مقوله اقتصاد، امنیت، فرهنگ عنوان کرده است.

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه اقتصاد باید به دست مردم حل شود، اضافه کرد : برای شکوفایی اقتصاد کشور ایران در جهت جهش تولید باید اقتصاد را به توانمندی ملت عزیز و قهرمان ایران به ویژه به جوانان تحصیلکرده و مدیران باتجربه و متعهد و متخصص گره زده شود نه به انتخابات آمریکا،برجام.

امام جمعه شهرستان نور در خصوص تفاهم نامه ای که وزیر صمت با سپاه پاسداران در کنترل بازار و در ساماندهی قیمت ها، گفت: تزلزل و افسار گسیختگی بازار کالا، ارز، زمین ،خودرو، مسکن و ….مهمترین مسئله است که باید از ظرفیت سپاه و بسیج در کشور استفاده شود.

وی با اشاره به سالروز تاسیس شورای فرهنگ عمومی افزود: بر اساس برنامه های انجام شده در شورای فرهنگ عمومی شهرستان نور متشکل از مسئولین فرهنگی و یک عده از بزرگان فرهنگی ،توانسته در استان حرف اول را بزند
حجت الاسلام احمدی بیان کرد: دبیری شورای فرهنگ عمومی شهرستان نور را اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برعهده دارد که بسیار فعالانه فعالیت دارند.