به گزارش برترین خبر ؛ امام جمعه شهرستان نوردر خطبه های نمازجمعه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که یک بسیجی دارای مولفه های بصیرت،اخلاص و عمل به هنگام است، اظهارکرد: خدامحوری ،ایمان و تقوا از افتخارات بسیج این شجره طیبه است که در سایه معنویت اخلاص و بصیرت و عمل به هنگام ایجاد می شود.

حجت الاسلام قنبرعلی احمدی با تاکیدبراینکه یک بسیجی باید بتواند دشمن را از دوست تشخیص دهد، تصریح کرد: با توجه به اینکه گروههای مختلفی در درون نظام هستند که تحلیل های متفاوتی دارند و چون در درون نظام هستند نسبت به آنها مهربان هستیم و بغض و کینه وجودندارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تحلیل های مختلف افراد رابا استدلال و منطق و قدرت عقل که یکی از محورها ومولفه ی یک بسیجی است جواب می دهیم، افزود: در مقابل افرادی که دربراندازی و خدشه وارد کردن به نظام، انقلاب و ولایت فقیه تلاش می کنند خواهیم ایستاد.

* نهادینه شدن اندیشه بسیجی در جامعه و میان جوانان

امام جمعه شهرستان نوربا بیان اینکه اندیشه بسیجی در جامعه و میان جوانان نهادینه شده است، خاطرنشان کرد: تفکر بسیجی دشمنی آمریکایی که با نقاب ها و روش های مختلف جهت ضربه زدن به انقلاب در طول این 40 سال انقلاب برنامه ریزی کرده وبعضی از دولت ها را در منطقه با خود همراه کرده است قبول ندارد و قطعا در مقابل توطئه ها خواهد ایستاد.

حجت الاسلام احمدی افزود: تفکر بسیجی درلایه های پیدا و پنهان نظام اسلامی رسوخ کرده و اگر کسی نسبت به تفکر بسیجی کوتاهی کند به فرموده امام خمینی (ره)درآتش دوزخ الهی خواهد سوخت.

وی با اشاره به سفر وزیر امورخارجه انگلیس به ایران که خواستار آزادی زندانیانی که درقالب جاسوسی خیانت کرده بودند، تاکید کرد: چنین افرادی نباید وارد کشورشوند و از دستگاه دیپلماسی می خواهیم تا جواب این اراجیف را بدهند.

*حفظ نمادهای فرهنگی ودینی در طراحی المان های شهری

امام جمعه شهرستان نوربابیان اینکه نمادهای فرهنگی ودینی باید همیشه زنده نگه داشته شود،افزود: شیخ فضل الله نوری ، شخصیت های بزرگ ، عالمان، فرهیختگان ،اندیشمندان و بیش از 600 شهید پیشینه قوی شهرستان نور است که باید در ساخت و طراحی  المان هایی که مورد تخریب قرار گرفته مد نظرر قرارگرفته شود.

*بازار هفتگی برای تعدیل قیمت ها و حذف واسطه ها

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه بازار هفتگی برای تعدیل قیمت ها و حذف واسطه ها است،یادآورشد: شهرداری و شورای شهر باید مدیریت بازار هفتگی را برعهده داشته باشد و قیمت ها را کنترل کنند تا موجب رونق این بازار هفتگی در شهرستان نور شوند تا مردم مجبور نباشند برای خرید به شهرهای اطراف برای خرید بروند.