به گزارش برترین خبر ، داوود فلاح رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور در گفت وگو با خبرنگار برترین خبر ضمن تبریک روز ملی شعر و ادب فارسی به خانواده بزرگ ادبیات فارسی اظهار کرد: روز بیست و هفتم شهریور ماه، سالروز درگذشت شهریار، شاعر ایرانی، با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز ملی شعر و ادب پارسی، نامگذاری شده است.

وی تصریح کرد: محمدحسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار در سرودن انواع گونه‌های شعر فارسی مانند قصیده، مثنوی، غزل، قطعه، رباعی و شعر نیمایی مهارت داشت ، اما بیشتر از دیگر گونه‌ها در غزل معروف بود و از جمله غزل‌های معروف او می‌توان به” علی‌ای همای رحمت” و” آمدی جانم به قربانت “اشاره کرد.

فلاح خاطر نشان کرد: به پاس گرامیداشت این روز بزرگ از دبیران ادبیات فارسی شهرستان نور آقایان یدالله خاکپور و اسماعیل معراج که سالیان سال گام ها و زحمات بسیاری در راه احیای شعر و ادب فارسی برداشتند تقدیر به عمل آمده است.

وی با اعلام این خبر که شهرستان نور به مرحله کشوری جشنواره شهرهای خلاق فرهنگ و هنر راه پیدا کرده است، افزود: این جشنواره از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا و شهرستان نور با توجه به پتانسیل های بالا در زمینه ادبیات و اجرای جشنواره های بومی و محلی که یادآور آیین و سنن مردمان است، به مرحله کشوری راه پیدا کرده است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور گفت: برنامه و طرح های بسیار خوبی چون جانمایی تندیس نیما و اجرای جشنواره بزرگ استاد منوچهر ستوده یاسلی نوری (با عنوان اهدا امضائ منوچهر ستوده به عنوان یک نشان) از سوی فرمانداری ،شهرداری و شورای اسلامی مطرح شده که جهت صاحب رتبه شدن باید این کارها صورت گرفته شود.

فلاح بااشاره به اینکه شهرستان نور با قدم نهادن در عرصه شایسته شدن ادبیاتش در سطح کشور پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی خواهد کرد،یادآور شد: پتانسیل و توانمندی های بسیار زیاد و غنی و همچنین وجود جوانان مستعد و فعال در عرصه فرهنگ و هنر ،این شهرستان را از سایر شهرستان متمایز می‌کند که باید به کمک مسئولان فرهنگی و هنری و همچنین جوانان این منطقه، تبدیل به فرصت شود.