به گزارش اختصاصی برترین خبر ؛ حجت الاسلام قنبر علی احمدی در گفت وگو با برترین خبر بااشاره به اینکه امیرالمومنین علی علیه السلام را از زبان خود و سیره اش می توان بهتر شناخت ،اظهار کرد: حضرت در خطبه ۲۲۴ نهج البلاغه می فرماید: سوگند ، اگر ۷ اقلیم عالم را با آنچه که زیر آسمان های آن است به من دهند تا خداوند را با گرفتن پوست جویی از دهان مورچه ای معصیت کنم هرگز چنین کار نخواهم کرد،بدانید مردم بی شک دنیای شما نزد من از برگی که در دهان ملخی است و آن را می جود خارتر و پست تر است.علی را بانعمتی که از دست می رود و لذتی که باقی نمی ماند چه کار ؟! از کار زشت به خدا پناه میبریم و از او یاری می طلبیم.

وی تصریح کرد: آن روزی که حضرت با اصرار مردم عهده دار حکومت می شود با وجود اینکه امپراتوری ها را زیر قدمش می گذاشت،در همان روز کفش خود را با دست خود پینه می زند و بعد می گوید تمام این حکومت برای من به مقدار همین کفش پر وصله ارزشی ندارد مگر اینکه داد مظلومی را از ظالمی را بگیرم و دست ظالم را قطع نمایم.

امام جمعه شهرستان نور خاطرنشان کرد: امروز جای مجازاتی که حضرت علی علیه السلام برای شخصی که مسئول نظارت بر بازار بوده و مرتکب تخلف مالی می شود در نظر می گرفت کمرنگ است.

حجت الاسلام احمدی ادامه داد: حضرت علی علیه السلام برای اینکه اسلام بماند و مردم به اسلام و دین و احکام نورانی اسلام امیدوار شوند و اعتماد پیدا کنند دستور اسلام را مو به مو اجرا می کرد چون که این اجرای دستور اسلام و مجازات هایی که اسلام در نظر گرفته باعث حیات و بقای اسلام و مسلمین خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه امروزه در بازار مسلمین و جامعه یک عده دچار جنایت مالی می شوند، یادآور شد: باید بر قیمت های افسار گسیخته، بازارخودرو، مسکن، زمین، لوازم خانگی و ….که هر روز بالا می رود نظارت باشد و احکام اسلام جاری شود.

امام جمعه شهرستان نور افزود: اگر واقعا کسی خیانت و جنایت کرد همان طور که امیرالمومنین علی علیه السلام نسبت به ابن حرمه انجام داد اورا زندانی کنند و در روز مخصوصی وارد بازار کنند و به همه نشان دهند که این شخص خیانت کرده‌است و احکام اسلام را جاری کنند، قطعا جامعه اسلامی از این جنایت ها در امان خواهد بود و روز به روز ما شاهد شکوفایی و اقتصاد کشور خواهیم شد.

حجت الاسلام احمدی گفت: مسئولین ارشد در سراسر کشور باید به این فرمان امیر المومنین علی علیه السلام و سیره و روش پایند باشند و عمل کنند.

وی با بیان اینکه علی را با عدالتش بشناسید اضافه کرد: حضرت علی علیه السلام در خطبه ۱۵نهج البلاغه می فرماید: تمام ظرفیت در عدالت نهفته شده است و عدالت گنجایش همه جانبه دارد می تواند همه را در بر گیرد، اگر کسی هم احساس کند ظرف عدالت گنجایش او را ندارد که او در آن قرار گیرد آن شخص بیمار دل و فکر و اندیشه است که در عدالت نمی گنجد و باید بداند که جایگاه ظلم و جور تنگ تر است.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه عدالت مرز ایمان است ،خاطر نشان کرد: اگر این مرز شکسته شود پای بشر به آن سوی مرزها بازخواهد شد و دیگر حدی برای خود نمی شناسد و هر جنایتی را مرتکب می شود و در ارتکاب جنایت سیری ناپذیر می گردد.

امام جمعه شهرستان نور افزود: علی علیه السلام عدالت را نه تنها یک تکلیف و وظیفه الهی بلکه عدالت را ناموس الهی میدانست و هرگز نمی پذیرفت یک مسلمان آگاه به تعالیم دینی تماشاچی صحنه های تبعیض و بی عدالتی باشد .

وی تصریح کرد: علی علیه السلام هرگز عدالت را فدای مصلحت ساختگی نکرد.

حجت الاسلام احمدی با اشاه به اینکه علی را با مبارزه با تبعیض، فساد بشناسید، ادامه داد: مدیران ، کارگزاران و مسئولین به صحنه بیاید وعدالت علی را اجرا کنید.

وی افزود: اگر دنبال نجات دنیای آشفته امروز هستیم، باید در مسیر عدالت علی علیه السلام حرکت کرده و سیاست بازان و چپاول گران به بیت المال را سر جای خود بنشانیم.