به گزارش برترین خبر ، محمد آزاد عصر یکشنبه در آیین افتتاح دبستان شهدای سپارده در دهستان دهستان اشکور گفت: این دهستان با ۱۱ روستا و آبادی در ۱۳۰ کیلومتری رامسر واقع شده و تاریخ اشکور به دوران اشکانیان برمی گردد که مردمانی سختکوش دارد و در گذشته با سختی های زیادی در کوههای البرز دست و پنجه نرم می کردند و به برکت نظام جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید بخش بزرگی از زیرساخت ها عملیاتی شد که سبب عدم مهاجرت روستائیان به شهر می شود.

وی افزود: در این دهستان در بخش دامداری  اقدامات خوبی انجام شد و همت دستگاه های اجرایی و نهادهای مختلف و نگاهی که دفتر ریاست جمهوری و رهبری به این روستا داشتند سبب ساخت مسجد در این دهستان شدند.

وی با اشاره به اینکه با پشتکار بیشتر خدمت به مستغعفان و مردم در سرلوحه کار ما قرار دارد تصریح کرد: خدمت رسانی به مردم دهستان اشکور تمامی ندارد و در راستای توسعه آن کوشا هستیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان رامسر خاطر نشان کرد: در حوزه راهها در مسیر ۱۳۰ کیلومتری زحمات و تلاشهای زیادی توسط وزارت راه و شهرسازی انجام شد و دهستان اشکور نقطه تلاقی سه استان بوده که دارای اهمیت استراتژیک بالایی برای کشور دارد.

آزاد گفت: بازگشایی محور الموت به اشکور در حال انجام بوده که جهت ادامه روند کار نیاز به ابنیه و بازسازی دارد تا عملیات مرمت و بهسازی انجام گیرد.

فرماندار رامسر گفت: مسیر جنت رودبار و دهستان اشکور مستقیما به رامسر راه ارتباطی دارد و باید بصورت جاده پدافند غیر عامل عمل کند که در سیل اخیر بعنوان جاده ارتباطی بود./مهر