خبرنگار و عکاس برترین خبر ، زینب تذکاری سالم

به گزارش برترین خبر، بیژن پولادی فرماندار شهرستان نور ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: اگر پروژه ای تا به سرانجام برسد سال های زیادی طول بکشد زیبنده دولت انقلابی نیست، کار باید جهادی باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه رودخانه ها نیاز به لایروبی دارد ‌و از آنجایی که قانونگذار بندهای را اختیار کرده ،باید از این فرصت برای پیشبرد اهداف استفاده کنید و منتظر بودجه دولت نباشید و تا قبل از فصل سرما با کار جهادی به صورت شبانه روزی به اتمام برسانید.

قنبرعلی داداش پور بخشدار چمستان در افتتاحیه پروژه های آب منطقه ای شهرستان نور با اشاره به اینکه در هفته دولت پروژه هایی که نهایی و یا بودجه آنان تخصیص داده شد، افتتاح و کلنگ زنی می شود، اظهار کرد: پروژه های بسیار خوبی با مشارکت مثال زدنی اهالی ،شوراها، دهیارها و بخشداری بخش چمستان در حال انجام است.

وی تصریح کرد: پروژه های اجرای طرح هادی، تقویت شبکه برق، مخابرات، تقویت آب شرب خدماتی است که به برکت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و دولت انقلابی در حال انجام است.

بخشدار چمستان با بیان اینکه نماینده مجلس و فرماندار شهرستان نور در حوزه محور چمستان به آمل پیگیر هستند، خاطرنشان کرد: ترافیک در پل الشرود و کندی تردد و تصادفات خسارتی و جرحی از جمله مشکلات و معضلات این محور است که امیدواریم به زودی شاهد به ثمر نشستن پیگیری ها باشیم.

داداش پور ادامه داد: بخش چمستان با ۷۰۰ کیلومتر وسعت بزرگ ترین بخش مازندران محسوب می شود و با توجه به مسئولین پای کار، نیازمند توجه ویژه است.

سید مصطفی رضایی مدیر امور آب نور و رویان گفت: ۴ پروژه آب منطقه ای شهرستان نور در هفته دولت افتتاح می شود.

وی تصریح کرد: بند انحرافی تقسیم آب تورانکلا، پروژه سه سهم و چهار سهم بخش مرکزی رویان، دیواره سازی واز و بند انحرافی جوربند از جمله پروژه های آب منطقه ای شهرستان نور در هفته دولت است.

مدیر امور آب نور و رویان خاطرنشان کرد: پروژه های آب منطقه ای تثبیت سرعت سیل،تقسیم آب برای اراضی، تثبیت دیواره ها و جلوگیری از سیلاب ها را نیز به دنبال دارد.

رضایی در خصوص پروژه احداث دیوارحفاظتی و سازه تثبیت بستر رودخانه واز گفت: دیوار سنگ ملاتی به طول ۲۰ متر، برید عرضی سنگ ملاتی به طول ۱۶ متر از ۲۴ متر کل و عمق ۶ متر، حوضچه استغراق سنگ و ملات به طول ۱۳ متر از ۲۰متر کل و عرض ۵/۹ متر با اعتبار بیش از ۴۵ میلیارد ریال از جمله اقدامات انجام شده این پروژه در فاز اول است.

مدیر مسئول: هادی جوزن