به گزارش برترین خبر  وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دربی هشتاد و ششم پایتخت پنجشنبه در هفته بیست و پنجم رقابت های لیگ برتر که بعدازظهر امروز در سالن کنفرانس سازمان لیگ فوتبال برگزار شد گفت: در حالت عادی همیشه قبل از کنفرانس ها با تک تک خبرنگاران دست می دادم اما اینجا به قدری خبرنگار آمده است که ساعت ها طول می کشد احوالپرسی کنم.

وی افزود: آنالیز خیلی خوبی از پرسپولیس داشتیم. آنها تیم قدرتمندی هستند. بهتر از سال گذشته بازی می کنند. شنیده ام شاید پرسپولیس می خواهد بعد از این بازی جشن قهرمانی بگیرد. اگر این اتفاق بیفتد من به آنها تبریک می گویم.

سرمربی اسقلال تهران اظهار داشت: این مشخص است که باید درباره استقلال صحبت کنم. من بازی قبلی پرسپولیس با السد را دیدم. آنها بازی خیلی خوبی انجام دادند. آنها برای گرفتن سه امتیاز نیاز به شانس داشتند. برای من این بازی یک دیدار عادی است. احساس می کنم مقابل فولاد یا سایپا هستیم.

وی ادامه داد: می دانم بازی خیلی مهمی برای مردم ایران و هواداران است. می رویم تا بهترین بازی را انجام دهیم. بازی های سختی داشتیم. الان هم با همان بازیکن شش ماه قبلمان بازی می کنیم و تنها تیام به ترکیب‌مان اضافه شده است. بعد از این بازی هم دیدارهای سختی در آسیا داریم. بازیکنانمان برای این بازی خسته بودند. خوشحال نیستم که بازی های خانگی مان در تهران نیست.

سرمربی استقلال تهران در خصوص حضور هواداران گفت: کاملا آماده این بازی هستیم. می خواهیم هوادارانمان بیایند و می خواهیم هوادارانمان را مثل بازی با فولاد و الهلال خوشحال کنیم.

وینفرد شفر در خصوص حضور اینفانتینو در این دیدار و همچنین بحث حضور بانوان در ورزشگاهها تصریح کرد: من نمی دانم که چرا خانم ها نمی توانند به ورزشگاه بیایند. من باید دلیلش را کامل بدانم و سپس در مورد آن صحبت کنم.

سرمربی استقلال تهران با اصرار از خبرنگاران خواست دلیل بیاورند که چرا بانوان به استادیوم های فوتبالی نمی آیند. وی در ادامه گفت: فوتبال برای همه آدمها در دنیا مهم هستند. نمی دانم فردا یا برای دفعات آینده خانم ها می توانند به ورزشگاه بیایند؟ دو بازی که در لیگ قهرمانان آسیا انجام دادیم سفیر خوبی برای این کشور بودیم و این برای ایران بسیار مهم است.

سرمربی آلمانی آبی ها ادامه داد: این اتفاق برای هر کشوری می تواند رخ بدهد. آلمان هم وقتی نتیجه می گیرد کلیه مردمانش خوشحال می‌شوند. پس بحث فوتبال اجتماعی است. استقلال که نتیجه گرفت همه به نیکی درباره آن نوشتند. هر کشوری که فوتبالش مثبت باشد پیغام خوبی برای همان کشور است. با کامرون هم که قهرمان شدیم همه به آن می بالیدند. دلیلی که فوتبال را همه دوست دارند به خاطر همین موضوعات است. امیدوارم در آینده خانم های ایرانی به ورزشگاه بیایند.

شفر درباره تفاوت دربی هشتاد و ششم با بازی قبلی این دوتیم که با باخت استقلال همراه بود تصریح کرد: دوباره می گویم این بازی دربی است و همه به آن توجه می کنند. اما برای من این بازی خیلی مهم نیست. در این فصل ما باید به مرحله بعدی لیگ قهرمانان برویم. البته مشخص است فردا برای بردن به میدان می رویم.

وی تصریح کرد: بازی قبلی را که مقابل الهلال بردیم همه خوشحال بودیم. اما در ایران بازی نکردیم تا ۸۰ هزار هوادار بیایند. برای من برد با چهار گل جذاب تر از پیروزی با یک گل است. داشتم بوندسلیگا را نگاه می کردم که نتایجش یک – یک می شود.

شفر در خصوص نگاه هواداران به این بازی اظهار داشت: همه از این بازی درباره من سوال می پرسند. باید دید چه می‌خواهیم. مشخص است که می خواهیم ببریم اما نرمالش این است که ببریم. ما می خواهیم ببریم و سپس اماراتی ها را ببریم. می خواهیم تا همه حمایت کنند. اگر در زمین مشکل داشته باشیم حمایت هواداران می تواند به ما کمک کند تا نتیجه بگیریم. ما می توانیم برنده شویم اما به فکر بازی بعدی مان در لیگ قهرمانان هستیم.

وی درباره مصدومیت پادووانی اظهار داشت: بهترین آرزوها را برایش دارم که در اهواز است. توجهم به وضعیت اوست. با دکتر هم صحبت کردم و توجهم به اوست. اکنون برایمان مهم است که وضعیت پادووانی بهبود پیدا کند.

شفر در ادامه راجع به مصدومان تیمش اطهار داشت: باید تبریک بگویم که پژمان برگشته است. وضعیت پادو هم که مشخص است. او مشکل بزرگی دارد. برزای هم مصدوم است.
سرمربی استقلال در خصوص اینکه عصبی به نظر می رسد گفت: اصلا! خوشحالم اینجا هستم. مطالب را نمی توانم بخوانم اما می شنوم که چه چیزهایی نوشته می شود و خوشحالم که اکنون اینجا هستم.

وی درباره شایعه پیشنهاد الهلال به وی تصریح کرد: من کار فنی می کنم و باید این موضوع را از مدیر برنامه هایم بپرسید. عاشق هواداران استقلال هستم و کارم اینجا تمام نشده است.

شفر ادامه داد: می خواهم تیم را با صلابت به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا ببرم. خیلی چیزها باید در باشگاه عوض شود. شاید اینترنت باید بهتر شود. همکارانم باید با کامپیوتر کار کنند اما وقتی اینترنت نیست چه می توان کرد. چهار ماه است منتظر رزومه بازیکنان پایه هستم اما به دستم نرسیده است.

وی در خصوص قدرت میانه میدان هر دو تیم برای بازی فردا اظهار داشت: فردا اگر آنها بخواهند خیلی پِرس کنند شاید دست به ضد حمله بزنم. ما بازیکنان خیلی خوبی داریم. بعد از بازی قبلی مان هم به آقای کی روش تبریک گفتم که مهره ای مثل امید ابراهیمی دارد. فرشید باقری هم پرش خیلی بلندی برای رسیدن به جایگاه بهتر داشته است. البته که وظیفه مدافعان هم هست به آنها کمک می کند.

سرمربی استقلال تهران در خصوص حضور احتمالی اش روی نیمکت تیم ملی ایران پس از رقابت های جام جهانی در صورتیکه بتواند دربی را ببرد، گفت: سوال شما شبیه به لاتاری است! اول از همه چیز بهترین آرزوها را برای کی روش در جام جهانی دارم. امیدوارم با بازیکنان بسیار خوبی که ایران دارد تیم را به مرحله بعدی ببرد. ایران چه در داخل ایران و چه خارج از آن بازیکنان خوبی دارد. من می دانم اگر بتوانیم مراکش را ببریم مطمئنم می توانیم به مرحله بعدی برویم. مهم اسم بزرگ تیم های پرتغال و اسپانیا نیست. اگر یکی از آنها ببازد برای بازی بعدی خیلی مشکل دارد. تیم ملی باید با اعتماد به نفس بالا به جام جهانی برود. من هنوز با تیم خودم کارم تمام نشده است که به تیم ملی فکر کنم. من عاشق شخصیت بازیکنانم هستم اما درباره آینده چیزی نمی توانم بگویم.

شفر درباره شرایط مهدی رحمتی گفت: سوال خوبی پرسیدید. من دروازه بانم را مقابل الهلال تغییر دادم. حسینی دروازه بان بسیار بزرگی است.او استعداد خیلی خوبی است. حسینی شبیه به جوانی های الیور کان است. اما بیشتر باید با بازیکنان از عقب صحبت کند. فراموش نکنید که در بازی با الهلال بدون پژمان منتظری و خسرو حیدری بازی کردیم. به همین خاطر از رحمتی با تجربه استفاده کردیم. گلر سوم تیم هم خیلی خوب است. او شانس خودش را در استقلال بو می کشد.

وی در خصوص ترس از باختن در دربی تصریح کرد: نه! هیچ بازی به باخت فکر نمی کنم و فقط به دنبال برد هستیم

شفر درباره علیرضا فغانی داور بازی هم اظهار نظر کرد و یادآور شد: او بهترین داور ایران و آسیاست.

سرمربی استقلال در خصوص پیش بینی اش از برد پرگل در دربی فردا گفت: امیدوارم همین اتفاق بیافتد. بعد از بازی شاید ۴۰ هزار هوادار بیرون بیایند که خوشحال باشند. من هم فقط سه امتیاز را می خواهم. باید گفت پرسپولیس قهرمان شده است. ما کاملا برای این بازی آماده ایم.

وی در خصوص تقابل وحید امیری از پرسپولیس با وریا غفوری از استقلال گفت: هر مربی وقتی عملکرد بهتر بازیکنش را ببیند خوشحال می شود. غفوری اکنون خیلی خوب است. بابت عملکردش بسیار خوشحالم. وریا یک بازیکن خیلی حرفه ای است. او یک ساعت قبل از جلسه تمرینات، تمرین خودش را شروع می کند. او بازیکن ایده آلی برای ایران است. بسیار خوب است که کل بازیکنان لیگ خیلی بهتر از قبل شده اند. قبلا وقتی بازی ها را می دیدم مثل تنیس بود اما الان بهتر شده است.

شفر درباره ترس خود از باخت در دربی و استرس از نماندن در استقلال گفت: اصلا نگران باخت نیستم.

وی درباره زمان تمدید قراردادش با استقلال گفت: این موضوعی است که به من مربوط نمی شود. رزومه خوبی برای آینده دارم. وقتی من آمدم می توانم بگویم که همه می گفتند استقلال در بیمارستان بود اما حالا همه رسانه های داخلی و خارجی می گویند استقلال بهتر شده است./ mehr