*ورود آزادانه و مطالبه گرایانه خبرنگارشفافیت را به همراه دارد

به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبرعلی احمدی با اشاره به اینکه شناسایی، ایجاد ،حفظ و نگهداری روابط مطلوب بین سازمانها و جامعه از تعاریف روابط عمومی است،اظهار کرد: روابط عمومی علاوه بر اینکه پل ارتباطی بین افراد جامعه و اداره است ، قلب تپنده و هنر مردم داری با زبان گویا ،چشم بینا، مغز متفکر،گوش شنوا و پای پیشرفت یک سازمان هم به شمار می رود.

 

وی با بیان روابط عمومی باید فن ارتباطات را داشته باشد، تصریح کرد: چون روابط عمومی هر سازمان و اداره باید با آن جامعه هدف که مخاطب باشد باید به درستی ارتباط برقرار کند که بدلیل ضعف بعضی از روابط عمومی در این قسمت مشکلاتی هم وجود دارد.

امام جمعه شهرستان نور خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی، متقاعد کردن مردم، ارائه و انتشار عملکرد دستگاه زیربط و اعلام موجودیت و شناساندن هویت یک سازمان یا یک موسسه ازکارهای محوری روابط عمومی است.

حجت الاسلام احمدی بیان کرد: متاسفانه در این جامعه جایگاه روابط عمومی که هم فن و هنر و فلسفه در ان وجود دارد را به تهیه پلاکارد مناسبتی،اعلامیه تسلیت یا تبریک،نصب روزنامه در تابلو اعلانات، تهیه بلیط هواپیما ورزرو هتل برای مدیران،برگزاری همایش های پرخرج  تنزل داده شده است.

وی گفت: علاوه بر ارکان اصلی تسهیل ارتباط سازمان ها با محیط درونی و بیرونی مخاطبان و گروه های تاثیرگذار و تاثیرپذیر از سازمان ، ارتباط با رسانه و فضای مجازی رسالت اصلی روابط عمومی ها است.

امام جمعه شهرستان نوریادآورشد: عدم پیگیری موضوعات طرح شده در سازمان ها در بهبود کیفیت،در اختیار نداشتن آمار و اطلاعات ضروری، عدم همکاری در کسب اطاعات بیشتر،ممانعت از ورود خبرنگاران و گزارشگران به سازمان های تابعه ، عدم استقلال نسبی به حوزه مدیریت ، بازنبودن فضای مطالبه گری انتقادهایی به روابط عمومی ها در سطح کشور وارد است.

حجت الاسلام احمدی افزود: ورود آزادانه و مطالبه گرایانه خبرنگار و اصحاب رسانه به فضاها شفافیت را رقم می زند.

وی افزود: افزایش دانش و علم مدیریت روابط عمومی، جلب اعتماد و مشارکت دوسویه ،مشخص شدن جایگاه روابط عمومی ها در سازمان ها ،برخورداری از مهارت و تجربه درارتباطات به صورت نوشتاری و گفتاری ،اعتماد به نفس بالا و اتخاذ تصمیم درست درمواقع ضروری،تسلط بر تکنیک کار با رایانه،راه اندازی اتاق فکردرآینده پژوهی نیازهایی که در برای روابط عمومی ها احساس می شود.

*مدیران ظرفیت خود را بالاببرند

علی شادمان در این همایش اظهار کرد: ظرفیت مدیران باید به حدی باشد که همه بتوانند راحت حرف های خودرا بیان کنند.

وی تصریح کرد: کنش های مدیران و روابط عمومی ها اگر منجر به رشد، وفاق، همدلی و آرامش مردم شود درست بوده است.

فرماندار شهرستان نور با اشاره به اینکه رسانه بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: روابط عمومی ها بهترین مشاوران برای مدیران هستند.

شادمان افزود: مدیرانی که داخل اتاق نشستند به جایی نمی رسند باید روی مشکلات کار شود تا همه شاهد اوج توسعه و پیشرفت در شهرستان باشیم.

*نقش تعیین کننده روابط عمومی در ادارت

نبی اله توکلی با اشاره به اینکه هم اکنون عصر اتباطات است،اظهار کرد: همانطور که همه می دانند امروزه شبکه های مجازی بسیاری در جامعه وجود دارد که می توان اتفاقات و رخ دادها راطی کمترین زمان ممکن در صفحه های مختلف مجازی به اشتراک گذاشت.

وی تصریح کرد: روابط عمومی شهرستان نورتوانسته گام های مثبتی چون برگزاری اولین همایش روابط عمومی ، تجلیل از خبرنگاران ،زیارت عاشورا در ایام محرم، آموزش خبرنویسی و خبرنگاری را بردارد.

دبیر شورای روابط عمومی با بیان اینکه شاخه روابط عمومی نقش تعیین کننده در ادارت ایفا می کند ، خاطرنشان کرد: روابط عمومی می تواند چالش ها را به مدیر بیان وپل ارتباطی بین مردم و مسیولین باشد.

 

*روابط عمومی فقط به یک اسم خلاصه شده است

امین قجر به نمایندگی از خبرنگاران شهرستان نورگفت: بسیاری از سازمانهای دولتی و خصوصی یک یا چند نفر را به‌عنوان مسئول روابط عمومی منصوب می کنند اما هنوز بسیاری از مدیران و فعالان این حوزه تعریف روشن و واضحی از این مسئولیت ندارند.

وی با اشاره به اینکه روابط عمومی به رابطه سازنده و مثبت با افراد جامعه کمک می کند، تصریح کرد: این کار به وسیله ارتباطات ،رسانه های سنتی ،شبکه های اجتماعی برخورد های حضوری همانند سخنرانی ها ، دیدار ها انجام می شود و علاوه بر این دفاع از شهرت و محبوبیت سازمان در جریان بحران های مختلف نیز برعهده روابط عمومی است.

قجر با بیان اینکه روابط عمومی ارتباط مستقیم و نزدیک میان آن نهاد با مردم و اصحاب رسانه است،خاطرنشان کرد: کمبود بودجه فرهنگی، نداشتن اتاقی مجزا برای ارتباط با مردم و رسانه، نداشتن امکانات اولیه و نبود خط تلفن مجزا برای ارتباط مستقیم مردم با روابط عمومی از مشکلات عمومی روابط عمومی های شهرستان نور است.

خبرنگار شهرستان نور با اشاره به اینکه متاسفانه در اکثر ادارات روابط عمومی فقط به یک اسم بسنده کرده است،ادامه داد:ضعف در روابط عمومی درواقع ضعف در مدیریت مدیران است معمولا چون مدیران عملکرد مثبتی ندارد لزومی نمی بینند که روابط عمومی داشته باشند.

* سیدعلی حسینی روابط عمومی برتر شهرداری های مازندران

سیدعلی حسینی که به عنوان روابط عمومی برتر شهرداری های استان مازندران در حوزه اطلاع رسانی انتخاب شده است، اظهار کرد: ما در جایگاه روابط عمومی با مشکلات فراوانی چون عدم جایگاه ثابت،حقوق کم، عدم استقلال به واحد روابط عمومی ، عدم پست سازمانی روابط عمومی و غیره دست و پنجه نرم می کینم.

 

گفتنی است در پایان این مراسم از روابط عمومی های ادارت تجلیل به عمل آمد.