به گزارش برترین خبر ، علی کریمی فیروزجایی با اشاره به معایب لایحه بودجه سال آینده که از سوی مجلس به تصویب نرسید گفت: مهمترین عیب لایحه بودجه رد شده بهم ریختگی ساختار آن بر اساس اسناد بالادستی و نیز عدم رعایت شفافیت اقتصادی بویژه در بحث منابع درآمدی و هزینه‌های جاری دولت بود.

دبیر هیئت رئیسه مجلس یازدهم با تاکید بر نقش لایحه بودجه در تنظیم امور اجرایی کشور خاطر نشان کرد: دولت باید دراصلاح لایحه بودجه به مؤلفه حیاتی اقتصاد مقاومتی و واقع گرایی در ایجاد منابع پایدار بر اساس شاخص‌های اقتصادی توجه کند.

نماینده مردم بابل در مجلس ادامه داد: بودجه نویسی باید شفاف و مبتنی بر واقعیت‌های موجود اقتصاد باشد و آرمانگرایی در تدوین بودجه اهداف را محقق نمی‌کند.

عضو مجمع نمایندگان مازندران با تاکید بر لزوم رعایت الزامات اقتصاد مقاومتی در بودجه گفت: فروش نفت در شرایط تحریمی و نیز مصارف بودجه بویژه در بخش جاری از دغدغه‌های نمایندگان مجلس و نیازمند توجه اساسی است.

کریمی فیروزجایی عزم قاطع مجلس در همگرایی با دولت را خاطرنشان کردوافزود: ساماندهی مشکلات اقتصادی و رفع تنگناهای عمده کشور در شرایط کنونی به تعامل و همگرایی هرچه بیشتر نیاز دارد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: نمایندگان خانه ملت با حساسیت در مورد رفع مشکلات معیشتی و فرهنگی مردم، راههای برون رفت از چالش‌های جاری را احصا و به دولت ارائه کردند.

دبیر کل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور گفت: دولت در اصلاح لایحه بودجه طرح رتبه بندی معلمان و همسان سازی حقوق کارکنان واعضای هیئت علمی وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی را مورد توجه قرار دهد.

این نماینده مجلس با تاکید بر ضرورت پی جویی آرمانهای اساسی انقلاب از سوی قوای سه گانه افزود: تحقق آرمانهای انقلاب در دهه پیشرفت و عدالت نیازمند واقع گرایی، اراده و عزم قاطع و تحول بنیادین در ساختارهای دیوانی کشور است.

عضو هیئت رئیسه مجلس یازدهم خانه ملت را مرکز تحول و پیشرفت کشور دانست وبا اشاره به نقش بارز آن در رفع مشکلات محوری جامعه افزود: مجلس شورای اسلامی از مجموعه ظرفیت نخبگانی و مدیریتی برای یافتن راه حل های چاره ساز و رفع تنگناهای اساسی کشور استفاده خواهد کرد./.mehr