به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبرعلی احمدی امام جمعه شهرستان نور ضمن دعوت نمازگزاران جمعه به رعایت تقوا، انجام واجبات وترک محرمات با اشاره به اینکه روزهای سختی بر اهل بیت پیامبرگذشت ،اظهار کرد: زینب کبری(س) در مسیر اسارت به ویژه هنگامی که وارد کوفه شد و خطبه ای که این شخصیت مصیبت زده خواند، در نوع خود بی نظیر بود.

وی ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنرتصریح کرد: اگر همه مدیران و مسئولان در دولت ها به ویژه دولت اخیر به وظیفه خود عمل می کردند قطعا شاهد پیشرفت هایی بهتربودیم،اما متاسفانه بعضی از کم کاری ها ذائقه ها را تلخ کرد.

امام جمعه شهرستان نورخاطرنشان کرد: متاسفانه بعضی از فساد اقتصادی و تاراج بردن بیت المال و همچنین درست عمل نکردن ماموریت سیاست خارجی در بعضی از موارد، مشکلاتی را برای کشور به وجود آورد اما با روی کار آمدن دولت مردمی با شعارعدالت خواهی و مبارزه با فساد انتظار می رود به یاری خدا بتواند به ماموریت های خود عمل کند.

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه مجلسی ها با جدیت برای انتخاب وزرا وارد شدند، افزود: رییس جمهور با سه مسئله مهم مقابله با کرونا، مهار گرانی ، تامین معیشت مردم برنامه دولت را آغاز کرد.

وی با اشاره به اینکه آمارمبتلایان و فوتی ها درخصوص کرونا بسیار نگران کننده است، ادامه داد: اگر در سطح دانشگاه علوم پزشکی مازندران عزل و نصب ها و جابجایی  مدیرانی که صلاحیت این جایگاه را نداشتند درست عمل می شد، قطعا وضعیت ما بهتر از این می بود.

امام جمعه افزود: دولت با مدیران کارآمد،جهادی ودلداده به انقلاب و نظام و دلسوز می تواند موفق شود.

حجت الاسلام احمدی ادامه داد: تفکر لبیرالی (غرب گرایی) مدیران در ادوار مختلف و ارتباط با مستکبرین عالم که خط قرمزنظام است، یکی از چالش ها بود و همچنین گره زدن کارها به دنیای استکباری قطعا باعث کم شدن حرارت کارها شد،هرچند تعامل با دنیا را قبول داریم اما مخالف با آن هایی هستیم که ظلم و ستم و جنایت کردند و امضا عهدنامه را شکستند و از تضمین های خود در عمل عبور کردند.

وی ضمن ابراز تاسف از نبودن حتی یک مازندرانی در دولت انقلابی گفت: باید نخبگان، تاثیرگذاران و بزرگان بررسی کنند که چرا با وجود این همه استعداد و اندیشه مازندرانی در نقش آفرینی سطح کلان ضعیف است.

امام جمعه شهرستان نوربا اشاره به اینکه شورای شهر و شهرداری در مازندارن به ویژه در غرب استان با توجه به ظرفیت ها وپتانسیل های بالای منطقه نقش بسزایی دارند،یادآورشد: شوراهای روستا و شهر با انتخاب افراد متعهد، پاکدست، متخصص و با تجربه در انتخاب دهیار و شهردار دقت کنند.

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه شوراها باید به دنبال منافع منطقه و روستا باشند نه منافع شخصی، بیان کرد: جریان ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه نشات گرفته از درست رصد وعمل نکردن شوراها و دهیاران است.

وی گفت: دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی باید از ابتدا کارها را رصد کنند و اگر کسی انحراف می رود جلوگیری کنند نه اینکه بعدا اتفاقاتی رخ دهند وارد شوند که زیبنده نیست .

امام جمعه شهرستان نوراظهار کرد: افغانستان همیشه جولان قدرت های جهانی کشورهایی چون آمریکا، شوروی سابق، چین و هند بود.

حجت الاسلام احمدی افزود: طالبان امروز عرصه را به دست گرفتند و خروج بعضی امریکایی هایی که ذخائر و معادنی در افغانستان به عهده دارند را استثنا کردند و همچنین بعضی از سران قبایل را قبل از استقرار طالبان آمریکایی خلع سلاح کردند.