به گزارش برترین خبر، حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه اول نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا ،انجام واجبات و ترک محرمات اظهار کرد: مهربانی به مردم از صفات متقین است و از آموزه های اهل بیت طاهرین است.

امام جمعه شهرستان نور خاطر نشان کرد: ایمان به خدا و دستگیری از فقرا از صفات خوب بندگان است.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به سخنان امام رضا(ع) افزود: بهترین بندگان خدا کسانی هستند که وقتی کار خوب می کنند خوشحالند و با بدی افسرده شده و طلب استغفار می کنند و همیشه در صدد انفاق به دیگران اند و در مقابل مصیبت ها صبر می کنند و خشم خود را فرو می دارند.

حجت الاسلام احمدی در خطبه دوم نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و انجام واجبات و ترک محرمات اظهار کرد: مومن سه سنت خدا، پیغمبر و امام را رعایت می کند .
وی تصریح کرد: ائمه اطهار همیشه در مسیر مبارزه با تنگناها، مبارزه و مشکلات در بخش های مختلف سیاسی فرهنگی و اقتصادی بودند.

امام جمعه شهرستان نور خاطر نشان کرد: پیامبران با روشنگری و رفتارها و سیره و منشی که برخواسته از آموزه های الهی بود مشکلات را پشت سر گذاشتند و مردم را متوجه خود کردند و از آنجایی که دشمنان تاب و توان پیشرفت و گسترش اسلام و جذب امامت و ولایت نداشتند، هریک از امامان را به طریق مختلف به شهادت می رساندند.

حجت الاسلام احمدی افزود:شعاع معنویت امام توانست دل های آزاده دنیا را متوجه خود کند و در این عصر اربعینی را خلق کنند که حدود ۳۰ میلیون نفر در آن شرکت کند.

وی ادامه داد: نمایشگاه بزرگ انسان دوستی، آزادگی، انسانیت و کرامت انسانی در مسیر نجف به کربلا خلق شده است

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد: دنیای استکبار بویی از انسانیت و عزت نبرده است

حجت الاسلام احمدی افزود: دشمنان بحران سازی را در ایران اسلامی نسبت به اختلافات قومی، تفرقه بین مذاهب اسلامی و جنسیت دنبال می کنند.

وی با اشاره به حضور زنان در مسئولیت های مختلف سیاسی و فرهنگی در عین خانه داری و فرزند پروری گفت: عظمت و عزتی که انقلاب اسلامی برای زن قائل شده است در هیچ جای دنیا مشاهده نمی شود.

امام جمعه شهرستان نور یادآور شد: دنیای غرب به عنوان پیشتازان زن کشی و زن ستیزی در دنیا مطرح است.

حجت الاسلام احمدی افزود: مردم شهرستان نور با آگاهی و اتحاد ‌و همبستگی در کنار نیروهای سپاه و بسیج و دستگاه های امنیتی ایستادند تا از آرمان های انقلاب و شهدا دفاع کنند‌.

وی با اشاره به حضور مدیران استانی در بخش بلده خاطر نشان کرد: استاندار مازندران تمامی مدیران استانی را بسیج کردند و در روز تعطیل به ۴۵ روستا بخش محروم بلده سر زدند تا مشکلات را به صورت میدانی رصد و برای برطرف کردن آن برنامه ریزی دقیق داشته باشند