به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در آیین افتتاح دفتر هیات فوتبال شهرستان نور گفت: وجود فضای ورزشی برای جامعه ضرورت دارد چرا که در این رابطه دین اسلام هم به ورزش تاکید فراوان دارد

وی با اشاره به سخنان امام حسین (ع) تصریح کرد: برای استفاده بهتر از فرصت های عمر باید جسممان را در مسیر سلامت قرار دهیم که لازمه اش تحرک و ورزش است

امام جمعه شهرستان نور خاطر نشان کرد: ورزش به معنای تحرک موزون و مشخص و مکرر بدنی در سایه سلامت جسم است که در دین اسلام هم بر این موضوع تاکید شده‌ است

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه اگر جسم سالم نباشد روح هم دچار امراض می شود، افزود: خوشبختانه دست اندرکاران در عرصه ورزش توانستند پرچم جمهوری اسلامی را در اقصی نقاط عالم به اهتزاز در آورند که یکی از آن ورزش ها فوتبال است

احمدی با بیان اینکه مازندران از ظرفیت بالای ورزشی برخوردار است، یادآور شد: شهرستان نور از ظرفیت ورزشی بسیار بالایی برخوردار در سطح کشوری و بین المللی است که باید از این پتانسیل ورزشی استفاده شود

وی ادامه داد: شهرستان نور نیازمند پارک اختصاصی بانوان جهت استفاده همه بانوان به ویژه ورزشی ها است که مکررا بر احداث آن نیز تاکید شده است

 

رحیم درزی خلردی رییس هیات فوتبال استان مازندران اظهار کرد: بزرگترین وظیفه هیات های شهرستان برگزاری، هماهنگی و ارتباط با مدیران جهت ایجاد بستر مناسب برای شهرستان است.

وی تصریح کرد: حامیان مالی نیازمند نگاه ویژه امام جمعه و دیگر مسئولین هستند.

رییس هیات فوتبال مازندران با اشاره به اینکه از نظر کمیت فوتبال ورزش اول کشور است،تصریح کرد: بیش از ۳۰ هزار نفر جمعیت ورزشکاران سازمان یافته فوتبال در استان مازندران را تشکیل می دهند البته منهای پیشکسوتان و باشگاه داران و ….است.

درزی خلردی هدف خود را ایجاد سلامتی، نشاط و معرفی بازیکنان به رده های تیم ملی و لژیونر شدن بیان کرد.

وی ورزش بانوان را بزرگ ترین دغدغه خود دانست و افزود: در استان مازندران علیرغم وجود تیم های زیاد در حوزه بانوان متاسفانه اقدام موثری صورت نگرفته است و شهرستان نور به نسبت سایر شهرستان ها کمتر در حوزه فوتبال بانوان ورود پیدا کرده است چرا که اگر بانوان شاداب و سالم باشند جامعه شاداب تری را خواهیم داشت و باید این بستر فراهم شود.

رییس هیات فوتبال مازندران گفت: پیشکسوتان، باشگاه داران، ورزشکاران و مربیان باید مطالبه گری داشته باشند و هیات فوتبال استان و شهرستان موظف به پاسخگویی است.

درزی خلردی یادآور شد: ایجاد بستر مناسب برای ورزش کم هزینه ترین راه برای جلوگیری از بزهکاری است. وی گفت: شهرستان نور با دارا بودن زمین چمن نسبت به سایر شهرستان ها پتانسیل بهتری دارد و نیازمند حمایت ویژه مسئولین است.

رییس هیات فوتبال مازندران بیان کرد: شهرستان نور، اولین شهرستانی بود که ساختار هیات فوتبال را تشکیل داده است ‌و به دنبال تسری بخشی آن در سراسر استان برای مطالبه گری ورزشکاران و سایرین هستیم.

 

کلیج رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نور در آیین افتتاح دفتر هیات فوتبال اظهار کرد: با توجه به مشکلاتی که درگذشته جهت برگزاری مسابقات فوتبال وجود داشت اما خوشبختانه با فراهم شدن فضای مناسب، تمامی مسابقات فوتبال اعم از رسمی و دوستانه در زمین شهید ناطق نوری برگزار می شود.

وی تصریح کرد: این شهرستان دارای تیم های مختلف از رده های پایه تا بزرگسال و لیگ کشور است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نور معتقد به تیم داری در حوزه بانوان است هرچند این شهرستان دارای ۲ تیم فوتسال بانوان اما نیازمند نگاه ویژه تری است.

قاسمی رییس هیات فوتبال شهرستان نور گفت: شهرستان نور دارای ۳ باشگاه فوتبال تکنیک نور به مدیریت حسن عسگری، آتیه سازان با مدیریت محسن یوسفی و شهروند نور به مدیریت سعید یزدانی است.

وی تصریح کرد: هر باشگاه دارای رده های سنی نونهالان،نوجوانان و جوانان در لیگ های برتر کشور است.

قاسمی افزود:  کلاس های آموزشی درجه C ایران با مدیریت استاد حسن عسگری و استاد بسطامی و برای بانوان با مدیریت استاد غلامپور برگزار شده است.

رییس هیات فوتبال شهرستان نور ادامه داد: هر ساله در دهه مبارک فجر مسابقات فوتسال برگزار می شود. قبل ازهمه گیری ویروس کرونا مسابقات جام رمضان نیز برگزارمی شد و اکنون هم بر اساس پیشنهادات ارائه شده با دستور رئیس اداره ورزش و جوانان حتما برگزار خواهیم کرد.

. وی ادامه داد: در حال حاضر میزبانی تیم ۳ رده سنی ۱۳_۱۵_۱۷ سال با نظارت و همکاری هیات فوتبال انجام می شود.

قاسمی بیان کرد: هیات فوتبال شهرستان نور بر تمامی بازی های استانی و شهرستانی نظارت دارد.

رییس هیات فوتبال شهرستان نور با بیان اینکه تمامی  کمیته های هیات ها مشخص و مشغول فعالیت هستند،یادآورشد: حاضر به برگزاری کلاس های بانوان، داوری و مربیگری هستیم.

وی با اشاره به اینکه تیم فوتبال پیشکسوتان فعال هستند، افزود: بازیکنان فوتبال شهرستان نور نیز به اردوهای تیم ملی دعوت شده اند.

خبرنگار : زینب تذکاری سالم