به گزارش برترین خبر ؛حجت الاسلام قنبرعلی احمدی امام جمعه شهرستان نور در این آیین با اشاره به اینکه ورزش یکی از مصادیق اقتدار و عزت اسلام و جمهوری اسلامی ایران می تواند باشد اظهار کرد:مقوله های مهم عزت و سربلندی از اهمیت ویژه ای در اسلام برخوردار است که در سایه روح بزرگ و سلامت جسم تحقق پیدا می کند .

وی با بیان اینکه انسان باید دارای روح متعالی باشد ،تصریح کرد:روح متعالی را از فرهنگ عاشورا می آموزیم که سیدالشهدا در اوج عزت و برای عزت آفرینی روح متعالی وتمام عزیزان خود را در رویارویی با دشمن و زنده نگه داشتن اسلام به میدان مبارزه آورده است.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به اینکه خاطرنشان کرد: ایران اسلامی در سایه تمدن پیشینه خود اولین هایی بودند که اسلام را پذیرفتند و این عزت و سربلندی را ارج نهادند که در کانون این تمدن ، اقتدار و عزت و بالندگی در سایه نیرومند بودن روح و جسم تحقق پیدا کرده است.

حجت الاسلام احمدی بیان کرد: ایران اسلامی و ملت متمدن ایران ضمن همراه شدن با اسلام  برنامه های حیات بخشش و با توانمندی هایی که در عرصه ورزش و هنری نشان دادند کاری کردند که امروز در دنیا این عزت و اقتدار را در صحنه های مختلف نشان دادند که یکی از صحنه های اقتدار ورزش است .

وی افزود: شهرستان نور این افتخار را دارد که در هر مجموعه ورزشی دارای پهلوان و قهرمان باشد، جوان های بسیار مومن و انقلابی که مایه افتخار هستند و همه باید حمایت کنند تا بیش از پیش شاهد رشد این ورزشکاران باشیم.

*اعتماد رییس انجمن کوراش ایران به کوراش کاران مازندرانی

علی اکبر بهاری رییس انجمن کوراش استان مازندران در این مراسم با اشاره به اینکه از سال ۱۳۹۶ به عنوان ریاست این انجمن برگزیده شدم اظهار کرد: با توجه به پهناوربودن استان مازندران و در ارتباط بودن ورزشکاران از رامسر تا گلوگاه با این انجمن ،تصمیم برافتتاح دفتر در شهرستان نور به جهت دسترسی همه کوراش کاران شده است.

وی تصریح کرد: وجود پتانسیل ها، ظرفیت ها و جوانان شهرستان نور که مقام های جهانی و آسیایی را کسب کردند یکی دیگر از علت های این دفتر در شهرستان نور بوده است.

بهاری خاطر نشان کرد: کمک های بسیار زیاد و اعتماد رضانصیری نژاد رییس انجمن کوراش ایران به کوراش کاران مازندرانی باعث افتتاح این انجمن شد.

رییس انجمن کوراش استان مازندران با اشاره به اینکه افتتاحیه این انجمن با معرفی هیات رییسه همراه بود،یادآورشد: رقیه صفری ،محمد رحمتی ،علی ناییج پور، فرنام فخاری ،حسین فرد ملک محمدی ،هدی نقیبی ، شقایق توکلی ،همایون حمزه ای ، جلال محمدی ، فرشید اسدی قنبر علی داداش پور اعضای این انجمن هستند.

*شهرستان نورمیزبان دومین دوره لیگ برتر کوراش ایران

محسن رستمی رییس کمیته داوران انجمن کوراش جمهوری اسلامی ایران در ادامه این مراسم اظهار کرد: به میزبانی شهرستان نوردومین دوره لیگ برتر کوراش ایران در ساحل این شهرستان در آبان ماه برگزارمی شود.

وی تصریح کرد: پس ازاخذ مجوزها از ستاد ملی کرونا این مسابقات با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

رستمی خاطرنشان کرد: برای نخستین بار دفتر انجمن کوراش مازندارن زیر نظر هیات ووشو مازندران در نورافتتاح و شروع به فعالیت کرده است.

رییس کمیته داوران انجمن کوراش جمهوری اسلامی ایران یادآورشد: شهرستان نور طی سالهای اخیرقهرمانان زیادی به جامعه تحویل داده است ، قهرمانانی چون ابراهیم قجر، حسین قجر، محسن رسمتی، علی اکبر بهاری و دیگر جوانان مستعد ،پتانسیل های ارزشمند این شهرستان محسوب می شوند.

*شادابی و نشاط جامعه با ورزش

شقایق توکلی دبیر انجمن کوراش استان مازندران اظهار کرد: روان و جسم انسان نیاز به تفریح و سرگرمی‌های سالم دارد که باید به این نیاز‌ها از مسیر درست آن پاسخ گفت.

وی تصریح کرد: هدایت جوانان و نوجوانان به سمت ورزش می تواند باعث پویایی و نشاط آن جامعه شود.

توکلی خاطر نشان کرد: جوانان با استعدادی در شهرستان نور هستند که می توانند با روی آوردن به ورزش خصوصا کوراش علاوه بر شرکت کردن درمسابقات و کسب مقام های بالا می توانند باعث افتخار این شهرستان و استان مازندران باشند.