به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در نشست هم اندیشی روحانیون شهرستان نور ضمن تسلیت ایام حزن و اندوه سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش اظهار کرد: روحانیت در جایگاه مقدسی قرار دارد که رسالت اصلی آن هدایت و تعلیم و تربیت که در حقیقت همان رسالت انبیا است می باشد و این شغل با عظمت  توفیق الهی می خواهد که انسان در این مسیر گام بردارد.

وی تصریح کرد: دعوت مردم به مسیر الهی و عمل صالح و رفتار ومنش پسندیده زیباترین عمل روحانیت است.

امام جمعه نور خاطرنشان کرد: سیدالشهداء(ع) سراسرمسیر و رسالتش دعوت مردم به سوی خداوند بود .

حجت الاسلام احمدی بیان کرد: انبیاء و اولیاء خدا تمام سختی ها و شکنجه های این مسیر را پذیرفتند و در همین راه به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: فردی که لباس روحانیت برتن می کند باید با قبول تمام سختی ها دراین مسیر استقامت داشته و به معنای واقعی کلمه رسالت خود را که هدایت مردم به مسیر الهی است به نحوشایسته انجام دهد.

امام جمعه نور افزود: لازم است روحانیون و علماء علاوه بر تأکید به همدلی و اتحاد بین مردم، مبانی و ارزش های اسلامی را برای مردم تبیین و تشریح کنند و بیان این مهم از هر زمان دیگر بیشتر احساس می شود.

حجت الاسلام احمدی یادآورشد: شمال کشور به دلیل دارا بودن مواهب طبیعی مانند جنگل و کوه و دریا و خوش آب و هوا بودن زبان زد است اما متاسفانه عده ای به اسم مسافر و اسلام و شیعه باورود به این منطقه ولنگاری می کنند که با توجه به چنین موقعیت استراتژیکی وظیفه روحانیون و علما در این منطقه سنگین تراست.

وی با اشاره به اینکه حرمت ایام سوگواری و عزاداری ابا عبدالله الحسین(ع) باید حفظ شود، افزود: متاسفانه در شب عاشورا شاهد ولنگاری وبرپایی پارتی توسط یک عده به اصطلاح مسافر بودیم که با تلاش ماموران انتظامی و امر به معروف دستگیر شدند.

امام جمعه نوربا اشاره به سخنان رییس جمهور که عزاداری ها تعطیل نیست، خاطرنشان کرد: علیرغم دستور رییس جمهور اما درب مساجد را بستند و جلوی عزاداری سیدالشهداء (ع) را به دلیل شیوع ویروس کرونا گرفتند.

حجت الاسلام احمدی با ابراز تاسف از اینکه جلوی مراسمات محرم و عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) را در بعضی از روستاها گرفتند اما اصل تجمعات در بازار و سواحل و شهرک ها را نادیده گرفتند که اصلا قابل بخشش نیست.

وی گفت: علیرغم تمام پیگیری ها از منابع طبیعی و استانداری در خصوص زمین حوزه علمیه شهرستان نور متاسفانه به نتیجه نرسید اما زمین دیگری در دستور کار قرار دارد و در حال رایزنی هستیم.

امام جمعه نور خاطرنشان کرد: خوشبختانه نمازجمعه جایگاه خود را درشهرستان نور نسبت به گذشته پیدا کرده است.

حجت الاسلام احمدی تصریح کرد: کار مسئولین را درشهرستان رصد می کنیم و اگر کم کاری صورت بگیرد به مسئولین زیربط گزارش داده می شود.

گفتنی است در ادامه هر یک از روحانیون نظرات و مشکلات خود را علاوه بر بیان به ارائه راهکار پرداختند.