به گزارش برترین خبر، حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه اول نمازجمعه ۵ اسفند ماه ۱۴۰۱ ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و ترک محرمات اظهار کرد: خواندن نماز و گرفتن روزه با اینکه فردی در رده متقین قرار بگیرد تفاوت دارد.

وی تصریح کرد: شب زنده داری، ایمان به خدا، دغدغه روز قیامت، امر به معروف و نهی از منکر، سبقت از دیگران در کارهای خیر از ویژگی های مختص صالحان است که مصداق بارز آن سرور و سالار شهیدان حسین بن علی ابن ابی طالب است.

امام جمعه شهرستان نور خاطرنشان کرد: دشمن سازماندهی شده برنامه دینی را مورد هدف قرار داده شده که یکی از آن ها حجاب و عفاف است.

حجت الاسلام احمدی در خطبه دوم نمازجمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و ترک محرمات اظهار کرد: توجه به ماه مبارک شعبان که سراسر آن را رحمت الهی و نورانیت فرا گرفته، از صفات متقین است.

وی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، تصریح کرد: مقام معظم رهبری سپاه را به عنوان جریان قدرتمند در مقابل دشمنان قسم خورده می داند.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به ماموریت سپاه حفظ دستاوردهای انقلاب است، خاطرنشان کرد: هرجا که برای کشور و نظام و اسلام و تمامیت ارضی احساس خطر شود در آنجا پاسداران حضور دارند.

حجت الاسلام احمدی افزود: امروز در هر نقطه ای که کشور احساس نیاز داشته باشد ،نیروهای مسلح علاوه بر ماموریت تعریف شده در همه جا حضور دارند.

وی ادامه داد: وحدت ایجاد شده در بین نیروهای مسلح، بسیجیان و …شهرستان نور در حوادث اخیر و با درایت، بصیرت و شجاعتی که از خود به خرج دادند باعث خنثی شدن طراحی های عملیات های مختلف شدند.

امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه منکر وجود ضعف ها نیستیم، یادآور شد: حضور پر شور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان داد که مردم وفادار به انقلاب و نظام اند.

حجت الاسلام احمدی افزود: تورم و گرانی ها یکی از ضعف ها است چرا که فشار مضاعفی را به مردم می آورد و مسئولین امر باید تلاش شبانه روزی کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان در باورهای دینی و اقتصاد حساس شده اند، تصریح کرد: دشمنان به دنبال کودتای اقتصادی است و التهابات بازار ارز، طلا و کالا نشان می دهد که دشمن به دنبال یارگیری از عوامل داخلی و خارجی است.

امام جمعه شهرستان نور ادامه داد: حقایق میدانی نشان از یک عملیات بزرگ معیشت پایه، مبنی بر جنگ ادراکی و شناختی دارد و تهدید ایران به تحریم بیشتر ، تهدید گشودن پروژه های پرونده های موشکی و پهپادی و حقوق بشری، راه انداختن کمپین ها ،تظاهرات و تجمعات و نشست های متعدد خارجی این را نشان می دهد.

حجت الاسلام احمدی یادآور شد: ایران اسلامی با قدرت تمام در بخش ها وارد شده است و حتی در عرصه اقتصادی آن سوی مرزها را درنوردیده است.

وی گفت: روابط اقتصادی بین کشورهای آمریکای لاتین نشان از این می دهد که حرکت های دشمن بی اثر شده است.

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد: در آستانه سال جدید مسئولین باید برنامه های جدیدی در خصوص تنظیم بازار و نظارت بر آن ها، قیمت ها و بخش فرهنگی، حجاب و عفاف و امر به معروف و نهی از منکر را در دستور کار نور قرار دهند.

 

گفتنی است در حاشیه برگزاری نماز جمعه توزیع کتاب رایگان به مناسبت اعیاد شعبانیه (سوم شعبان المعظم ولادت امام حسین (ع) و ترویج و تبیین فرهنگ کتاب و کتابخوانی و جریان سازی فرهنگ مطالعه در مصلی بزرگ الغدیر به همت ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نور نیز انجام شد.

در راستای تداوم میز خدمت مسئولین در این هفته از نماز جمعه  توسط رئیس اداره امور مالیات و دارایی شهرستان نور و جمعی از کارکنان این اداره با نمازگزاران و شهروندان در مصلی بزرگ الغدیر شهرستان نور جهت پاسخگویی و مشاوره در خصوص مشکلات این حوزه برگزار شد. 

در پایان نماز جمعه مراسم تجلیل و قدردانی از سپاهیان بازنشسته و شاغل منطقه توسط احمدی امام جمعه شهرستان نور در مصلی بزرگ الغدیر به مناسبت ولادت با سعادت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و روز پاسدار صورت گرفت.

خبرنگار: زینب تذکاری سالم