به گزارش برترین خبر ، حبیب الله مقصودی رییس شورای اسلامی روستای افراسیابکلا اظهار کرد: افراسیاب‌کلا، روستایی با وسعت ۲۳۰ هکتار در بخش مرکزی شهرستان نور قرار دارد.

وی تصریح کرد: افراسیاب‌کلا روستایی که حدود ۴ کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد و حدود ۵۰۰ نفر جمعیت ثابت دارد.

رییس شورای اسلامی روستای افراسیابکلا خاطرنشان کرد:  تاکنون ساخت ۲ پل و ۲۰۰ متر سد در کنار رودخانه ، تعویض کابل های برق و گذاشتن ترانس برق جهت تقویت شبکه برق رسانی در این دوره انجام شده است.

مقصودی با اشاره به انجام بیش از یک کیلومتر آسفالت در روستای افراسیابکلا گفت: با کمک مجتمع گردشگری دشت نور که برندی در روستای افراسیابکلا محسوب می شود این آسفالت صورت پذیرفت.

وی افزود: این آسفالت از پل گنج یاب تا ابتدای محل افراسیابکلا انجام شد و که حدود ۶۰۰ میلیون تومان مجتمع گردشگری دشت نور و حدود ۱۰۰ میلیون تومان ازمنابع داخلی روستا هزینه شده است.

رییس شورای اسلامی روستای افراسیابکلا یادآورشد: مجتمع گردشگری دشت نور هر زمان که روستا نیازمند موردی باشد برای توسعه و رونق روستا کمک خود را دریغ نمی کند.

مقصودی در پایان از همکاری شورای دوره قبل و جدید که برای روستا قدم های مثبت و ارزشمندی را برداشتند تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است حبیب الله مقصودی به عنوان رییس شورا،سهیلا محمدی نائب رییس و اباصلت محمودی به عنوان منشی همراه با علی اصغر محمدی به عمران و آبادانی روستا مشغول فعالیت هستند.

نعمت گرجی مدیر مجتمع گردشگری دشت نور  اظهار کرد  : مجتمع تفریحی توریستی دشت نور برای کمک به عمران و آبادانی روستا از گنج یاب تا افراسیابکلا که ۱۱۵۰ متر بوده که مراحل گود برداری و مخلوط ریزی و بیس و آسفالت را با مبلغ حدود ۶۰۰ میلیون تومان را انجام داده است.

وی تصریح کرد: بیش از ۴۰ میلیون تومان به جهت  خط کشی ۴۹۰۰ متر شامل هزار متر سه طرف جاده اصلی و هزار متر داخل روستای افراسیابکلا و ۹۰۰ متر هم جاده فرعی دشت نور نیز هزینه شده است.

گرجی خاطرنشان کرد: برادران کبیری که سرمایه گذاران این مجتمع گردشگری هستند تمایل دارند از درآمد خود به روستاهای همجوار برای توسعه و رونق این روستاها کمک کنند همانگونه که در سال های گذشته مبلغی هم برای آسفالت روستای هردورود کمک کرده بودند.

گفتنی است مجتمع تفریحی  گردشگری و توریستی دشت نور مجموعه ۳۵ هکتاری در سه فاز تعریف شده است و توانسته برای ۷۰ نیروی کار ایجاد اشتغال کند که در صورت تکمیل پروژه به ۴۰۰ نیرو افزایش پیدا می کند همچنین این مجموعه امکانات مختلفی چون دریاچه، اسب‌سواری، زمین گلف، والیبال ،بسکتبال،سالن ماساژ، بدن‌سازی، کافی شاپ وغیره را نیز دارا است و سالانه گردشگران زیادی از اقصی نقاط دنیا به این مجتمع برای گذران وقت و استفاده از امکانات سفر می کنند.