به گزارش برترین خبر ، سرهنگ شالیکار در جمع خبرنگاران بااشاره به اینکه امامزاده حسین از نوادگان امام موسی کاظم (ع) درمنطقه سازیک اسپی کلا چمستان است، اظهار کرد:هنگامی که این مکان مقدس مورد دستبرد سارقین قرار گرفت،همکاران ما طی تشکیل تیم ویژه در پلیس آگاهی وهمچنین با پیگیری اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان نور توانستند متهم را به همراه همسرش دستگیر کنند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان نوربا اشاره به اینکه مکان های مقدس دیگری هم در این شهرستان مورد سرقت واقع شده بود،تصریح کرد: سارقین با این نگاه که امامزادگان و مکان های مقدس از جمله مکان هایی است که به راحتی می توانند سرقت های مختلفی چون ، وسایل برقی یا وجوه نقدی که در امامزادگان قرار دارد،اقدام به این کار ناشایست کردند.

وی افزود: سرقت به صورت خانوادگی به دلیل کمتر بودن شک و ظن مردم نسبت به یک خانواده از شگردهای این سارقین بوده است.

سرهنگ شالیکار با اشاره به اینکه این فرد سابقه دار و اعتیاد به مواد مخدر دارد،خاطرنشان کرد: این فرد علاوه بر اینکه درگذشته سابقه سرقت ازمکان مذهبی را داشت و زمان حبس خود را کامل طی نکرد، به رد مال هم محکوم شده بود.

حفاظت ازمرقد مطهر امامزادگان وظیفه ذاتی اوقاف و امور خیریه

حجت الاسلام عیسی توپاحیدری با اشاره به اینکه حفاظت از مرقد مطهر امامزادگان جلیل القدر در سطح استان یکی از مهمترین وظایف ذاتی اوقاف و امور خیریه در سطح سازمانی و ادارت کل و ادارت شهرستان است ،اظهار کرد: مازندارن، دیارعلویان استان مفتخربه میزبانی مرقد مطهر 1361 امامزاده که حدود 121 امامزاده در سطح شهرستان نورقرار دارد.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان نورضمن تقدیر ازشورای تامین شهرستان ،فرماندار ،فرماندهی نیروی انتظامی و رئیس پلیس آگاهی سرگرد نیک پورو همکاران و همکار حقوقی اوقاف خلیلی گفت: به لطف الهی و ذل توجهات آقا امام زمان(عج) سارقینی که حدود 5 سال سرقت های متعددی از امامزادگان سطح استان داشتند با تلاش شبانه روزی این عزیزان دستگیرو تحویل محاکم قضایی داده شدند.

وی با اشاره به اینکه فضای معنوی امامزادگان بهترین فضا برای پذیرایی مردم استان است ،افزود: ارتقاء سطح دوربین های حفاظتی با سطح بالاترجهت شناسایی سارقین و مجهز به پلاک خوان و همچنین حضور بیشترهیئت امناء ویژه خادمین امامزادگان درراستای تامین امنیت در دستور کار قرار دارد.

حجت الاسلام توپاحیدری در امامزاده قاسم ایزدشهرگفت: این امامزاده ازامامزادگان شاخص شهرستان نوراست که متاسفانه در سالهای 94 و 98 مورد سرقت همین سارقین قرار گرفت که خوشبختانه به چنگ قانون افتادند.

وی یادآورشد: این سارق به همراه خانواده در دومرحله از وجوه نقدی درون ضریح این مرقد مطهر سرقت کرده است.