به گزارش برترین خبر ، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران، این روزها کار خود را رسما در فوتبال کلمبیا آغاز کرده است. کارلوس کی روش که در هشت سال اخیر عادت کرده بودیم او را پیراهن هایی منقش به آرم فدراسیون فوتبال ایران ببینیم حالا با پیراهن های رسمی تیم ملی کلمبیا در مصاحبه ها و نشست ها حاضر می شود تا ما هم با دیدن تصاویر جدید او و اکت های همیشگی‌اش باورمان بشود که او دیگر پیوند خود را با فوتبال کلمبیا بسته است.

کارلوس در یکی از اولین اقدامات خود برای فوتبال کلمبیا، در تمرین تیم  زیر ۱۷ ساله های این کشور حضور یافت و به گفت و گو با عوامل این تیم و بازیکنان جوانش پرداخت و در این میان نکته جالب اینکه شخصیت و دیسیپلین مرد پرتغالی کاملا اوضاع را تحت تاثیر قرار داده بود و خوشحالی نفرات حاضر در این تیم و این تمرین کاملا مشخص بود.

 

جالب اینکه حالا کارلوس کی روش در فوتبال کلمبیا به نام پروفسور معروف است و بازیکنان و مسئولان و البته خبرنگارانی که درباره او می نویسند از لقب پروفسور به عنوان پیشوند نام او استفاده می کنند. آنها معتقدند پروفسور کی روش همچنان به گروه های جوان فوتبالی این کشور همچون تیم های نوجوانان و جوانان سر خواهد زد و همراهی خود با این تیم ها را قطع نخواهد کرد و قرار بر این شد تا او دانش و تجربه خود را در جهت توسعه فوتبال کلمبیا قرار دهد. این موضوع دقیقا در راستای صحبت های خود کی روش بود که می گفت باید از تیم های پایه حمایت کرد چرا که آنها تیم ملی بزرگسالان را تغذیه خواهند کرد.

تیم ملی زیر ۱۷ ساله های کلمبیا از روز گذشته در بوگوتا تمرینات خود را رسما آغاز کردند و در دقایقی نیز میزبان سرمربی سابق تیم ملی ایران بودند. دقایقی که کارلوس کی روش در آن برای بازیکنان به صحبت پرداخت و همچنین شاهد تمرینات این تیم بود.

 

بازیکنان نوجوان کلمبیایی که در این تمرین حضور داشتند در مصاحبه های خود به صحبت درباره کارلوس کی روش نیز پرداختند. دیلان بورو، هافبک تیم زیر ۱۷ ساله های کلمبیا درباره کی روش می گوید: ما تیمی با روحیه و انگیزه بالا هستیم و به لطف دانش فنی و کارهایی که پروفسور(کی روش) به ما یاد خواهد داد می توانیم قوی تر از این شویم.

 

میگوئل سانچز، مدافع این تیم نیز در این باره گفت: پروفسور(کی روش) امروز در تمرین ما شرکت کرد و همه ما را دید. او به ما اطمینان داد که می توانیم با موفقیت پیش برویم. او بهترین آموزش ها را به ما خواهد داد تا همیشه بهترین راه را انتخاب کنیم.

 

هکتور کارنداس، مدیرفنی کلمبیایی ها نیز درباره حضور کارلوس کی روش گفت: او ایده های روشن و واضحی برای تیم ما دارد. کی روش یک مربی بزرگ است که برای به اشتراک گذاشتن دانش خود با ما به اینجا آمده است. ما یک خانواده هستیم که می خواهیم به راحتی و با تجربه بالا به کارمان ادامه دهیم.

 

در پایان زمان حضور کی روش در محل تمرین نوجوانان کلمبیا وی نیز به مصاحبه پرداخت و درباره شرایط تیم بزرگسالان و تیم های پایه و شیوه کار خود در این تیم ها به صحبت پرداخت./ورزش۳