خبرنگار و عکاس برترین خبر: زینب تذکاری سالم

به گزارش برترین خبر ، رضایوسفی در جمع خبرنگاران و فعالین فضای مجازی شهرستان نور اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور حدود ۱۸هزار فارغ التحصیل در شهری که حدود ۳۵ هزار جمعیت دارد را تحویل جامعه داده است‌.

وی با اشاره به نقش آفرینی دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه های مختلف شهرستان نور افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور از نظر فضا و امکانات آموزشی با اختلاف نسبت به سایر دانشگاه موجود در این شهرستان کاملاً متفاوت است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور با اشاره به اینکه بوفه، سلف، مسجد، آمفی تئاتر، سالن ورزشی از جمله امکانات رفاهی دانشگاه است، ادامه داد: تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور در بعضی از رشته هایی چون برق، عمران، صنایع غذایی در سطح استان رتبه اول را دارد.

وی از حضور بیش از ۵۰۰ دانش آموز در مدارس هوشمند سما در شهرستان نور اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور دارای ۶۰ نفر اعضای هیات علمی تمام وقت است که هشت نفر از آنان دارای رتبه دانشیاری هستند. همچنین درصد بالای اعضای هیات علمی دانشیار در استان مازندران را به خود اختصاص داده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور دارای ۱۷ رشته در مقطع دکتری، ۴۰ رشته در مقطع ارشد،۲۳ رشته در مقطع کارشناسی و ۹ رشته در مقطع کاردانی است، افزود: رتبه پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور۱۴۱ با ۲۶۵۶ مقاله پژوهشی است.

این مسئول گفت: دانشنامه‌ای که دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور به فارغ التحصیلان می دهد، در همه جا شناخته شده و رتبه یک دانشگاه های ایران را به خود اختصاص داده است.

یوسفی با اشاره به اینکه این دانشگاه در چند سال اخیر چالش هایی را تجربه کرد و اتفاقاتی افتاد که مسیر تنزل را طی کرد، یادآور شد: البته هر چند همه دانشگاه ها با توجه به تغییر ذائقه دانش آموزان در انتخاب رشته و تغییر برنامه ریزی شامل این تنزل شدند. ولی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور سعی کرد برای برون رفت از شرایط بحرانی برنامه ریزی های داشته باشد که یکی از این اقدامات حرکت به سمت رشته علوم انسانی بود چرا که نمی توانستیم منتظر بمانیم تا ذائقه افراد تغییر کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور با اشاره به اینکه توسعه مدارس سما بازدهی خوبی را به همراه داشته است، بیان کرد: توسعه فعالیت های اقتصادی همراه با ‌دانش بنیان از جمله گیاهان دارویی، گل وگیاه، کشت بافت، با توجه به فراهم بودن شرایط مناسب در شهرستان نور یکی دیگر از راه های برون رفت از چالش و مشکلات بوده است.

یوسفی توانمند سازی نیروی انسانی فعال در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور را با توجه به اینکه دانشگاه فنی است در پیشرفت این مرکز آموزش عالی مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: توانمند سازی و آموزش نیروی انسانی، برگزاری دوره های کوتاه مدت برون سازمانی، ایجاد دانشکده مهارت و کارآفرینی از جمله دیگر اقدامات برای حل مشکلات این واحد آموزشی بوده است.

وی با تأکید براینکه دانشگاه باید آکادمیک (آموزش و پژوهش) باشد، گفت: فعالیت های سیاسی به دانشگاه آسیب می‌رساند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور افزود: متاسفانه این ذهنیت در افراد وجود دارد که هزینه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی بالاست در حالی که هزینه ثابت و متغیر متوسط آن حدود ۳ میلیون است.

این مسئول با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور سرمایه این شهرستان محسوب می شود، خواستار حمایت همه جانبه مسئولین شهرستانی به منظور جلوگیری از تجمیع آن با سایر دانشگاه ها شد.

مدیرمسئول: هادی جوزن