به گزارش برترین خبر ، علی اکبر شیرسوار پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضائیه افزود: چابک سازی دستگاه قضایی در حال انجام است و اکنون ۱۵ قاضی در دادگستری نکا فعال هستند.

وی بیان داشت: از سال گذشته تاکنون بالغ بر ۳۰هزار پرونده در دادگستری نکا رسیدگی شد که در یکسال منتهی به تیرماه به دادسرا و دادگاه و اجرای احکام نکا وارد شد.

شیرسوار گفت: الکترونیکی کردن کارها در دستور کار است و شورای حل اختلاف و دادگستری و دادسرا یه سیستم متصل شدند.

رییس دادگستری نکا با اشاره به فعالیت سه دفتر خدمات قضایی در نکا یادآور شد: پرونده ها به دادگاه و دادسرا ارجاع داده شد و شکایت و دعاوی خود را به دادگاه ارسال می کنند.

وی افزود: تمام این اقدامات در سیستم ثبت و ضبط و اصحاب دعاوی با یوزر و پسورد و رمز موقت می توانند روند کار پروانه را داشته باشند و احتیاج به مراجعه به دادگستری نیست.

شیرسوار گفت: شهرستان نکا در ابلاغ الکترونیکی از سه حوزه برتر استان است و ۸۹٫۴ درصد کارها الکترونیکی انجام می شود که میانگین کشوری ۸۰درصد و در سال گذشته تاکنون در نکا ۱۰۳هزار ابلاغیه صادر شد که ۸۹٫۴درصد الکترونیکی بود و در خرداد به ۹۲درصد رسیدیم.

وی بیان داشت: آخرین اقدام ارائه نظر کارشناس بصورت الکترونیکی در حال انجام است و در سامانه موجود  است.

این مسوول اضافه کرد: حجم وارده ۳۰هزار پرونده بالاست اما خدمات رسانی مناسب انجام شد و بیانگر اعتماد مردم به ماست.

وی یادآور شد: بخش قابل توجهی از ورودی پرونده ها در اختیار دادگستری نیست و همه باید یاری کنند تا با پیشگیری از ورود به دادگاه جلوگیری شود.

رییس دادگستری نکا افزود: با کمبود شدید نیرو و همچنین قاضی  در دادگستری نکا مواجه هستیم و تلاش داریم تا حل و فصل شود و همچنین شورای حل اختلاف در درون دادگستری مستقر شوند./ایلنا