به گزارش برترین خبر ، سیده آناهیتا بهلول،مسئول خیریه موقوفه مرحوم محمد حسن خان نوری ایزدشهردر گفت وگو با خبرنگار برترین خبر اظهار کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و همچنین شیوع کرونا که معیشت بسیاری را تحت تاثیر قرار داده، این خیریه درایام کرونا هم کنار نیازمندان بود .

وی با اشاره به اینکه ازاواسط اسفند ۹۸ تا کنون بیش از ۳۰۰ بسته معیشتی را در مناسبت های مختلف طرح شمیم حسینی در دهه اول محرم و سوگواری اربعین حسینی در سال ۹۹ داشته است، تصریح کرد: هریک از بسته‌های معیشتی شامل برنج، گوشت،روغن، ماکارونی، رب گوجه فرنگی، قند، شکر و دیگر اقلام مورد نیاز دیگر بوده است.

بهلول خاطرنشان کرد: خیریه موقوفه مرحوم محمد حسن خان نوری ایزدشهر با توزیع ۱۵۰۰ عددماسک ،محلول ضد عفونی و اقلام بهداشتی را با هدف مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا در اختیار نیازمندان قرار داده است.

وی در پایان با بیان اینکه خوشبختانه امروزه، فرهنگ جامعه به سمتی رفته که مردم بسیار زیادی برای انجام امور خیر وکمک نیازمندان، به صورت خودجوش دست به اقدام می زنند،گفت: از همکاری صمیمانه آقایان پولادی و علیزاده دیگر کارکنان هایپرمی سیمرغ ، آقای محراب بهرامی امیرشکلات سیمرغ ، آقای محمدرضا دشتی مدیریت افق کوروش ایزدشهر، آقای محمد خاتمی ،فریده سعادت ،آقای مسعودی پیمانکار آشپزخانه بیمارستان امام خمینی (ره) و کارکنان خیریه موقوفه مرحوم محمدحسن خان نوری ایزدشهر خانم ها مرضیه درویش ،فرزانه اسماعیلی ،و یاورجوان وقف مهدی رحمتی و جمعی از خیرین و اهالی شهرستان نور و ایزدشهر که ما را در این کار خیر و خداپسندانه همیاری کردند تشکر می کنم.

مرحوم محمد حسن خان نوری ایزدشهر مالک ۳ دانگ از کل ایزدشهربودند که طی وقفنامه ای سهم مالکانه خود را در سال ۱۲۷۰هجری قمری وقف کردند. آقای الهیارنصیری نماینده رسمی موقوفه از سهم اولاد ذکوری خود با همکاری همسر خود سیده آناهیتا بهلول ،بنیان گذار این خیریه شدند و پس از تلاش‌های فراوان با کمک و اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان نور برای حفظ ،صیانت و احیای موقوفه مرحوم محمد حسن خان نوری ایزدشهر فعالیت دارند.