به گزارش برترین خبر،  حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه اول نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و ترک محرمات اظهار کرد: رعایت ادب در همه احوال از صفات متقین و یکی از شئونات اخلاقی است.

وی تصریح کرد: ادب در محضر قرآن کریم، بزرگان و رعایت شئونات اسلامی از ویژگی های بسیار مهم متدیّنین است.

امام جمعه شهرستان نور ضمن تبریک میلاد با سعادت امام العالمین امیرالمومنین علی علیه السلام و روز پدر، خاطر نشان کرد: اسم نیکو، تربیت صحیح بر اساس آموزه های دینی و آداب صحیح اجتماعی، تعلیم قرآن، خواندن و نوشتن، آموزش تیراندازی و شنا، غذای حلال، فراهم کردن زمینه ازدواج و غیره از جمله حقوق فرزندان بر پدر است.

حجت الاسلام احمدی افزود: عدم خواندن پدر به نام، عدم راه رفتن جلوتر از پدر، عدم وارد شدن به مجلس و نشستن قبل از والدین، عدم انجام کاری که باعث لعنت پدر و مادر شود، نشان ندادن عکس العمل فرزندان در مقابل عصبانیت والدین، تشکر مداوم از پدر و مادر، ادای قرص و برآورده کردن نیازهای والدین آنان قبل از تقاضا از جمله حقوق والدین بر فرزندان است.

وی در خطبه دوم نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و ترک محرمات اظهار کرد: استفاده از فرصت های ماه رجب که ماه دریافت نشاط و شادابی و مبارزه با اضطراب و افسردگی است.

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد: یاد و توجه به خدا باعث از بین رفتن افسردگی و دو دلی است.

وی با اشاره به اینکه اعتکاف، سنت حسنه نبی مکرم اسلام و بزرگان است، گفت: دوری از همه تعلقات و رعایت ادب در بندگی باید در اعتکاف مدنظر قرار گرفته شود.

حجت الاسلام احمدی افزود: غلبه بر خودخواهی و خودبینی جز ضخیم ترین حجاب ها و مانع رشد و ترقی انسان می شود.

امام جمعه شهرستان نور یادآور شد: بت نفس، مادر بت ها است و باید با آن مبارزه کرد.

وی شناخت و آگاهی را امری محوری و اساسی دانست و گفت: باید برای رسیدن به حقیقت و فاصله ها را کم کنیم، برجسته ترین صفات امیرالمومنین علی علیه السلام چشم پوشی از خود،شجاعت در پذیرش حق و وفاداری تمام عیار در عرصه مبارزه بود که در اهل بیت و امامین انقلاب نیز بوده‌است.

حجت الاسلام احمدی افزود: زینب کبری (س) شیرزن حاضر در عرصه کربلا کسی بود که توانست در آن عصر امام زمان خود را بشناسد و دارای نگاهی نافذ و دقیق از وضعیت جامعه آن زمان بود.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به اینکه پس از گذشت ۴۴ سال از انقلاب هنوز عده ای متنبه نشده اند، گفت: انتخاب ناصحیح و همراهی کردن با ظالمان و مستکبران و گرفتار نفوذ حرکت های منحرفین در داخل شده اند و بی مهابا کشف حجاب می کنند.

وی با بیان اینکه همه باید امر به خوبی و نهی از بدهی ها را داشته باشند، تصریح کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر به دلیل اثرگذاری، تنها نهادی که از طریق اتحادیه اروپا تحریم شده‌است.

حجت الاسلام احمدی افزود: مسئولین باید در مقابل مسئله کشف حجاب سکوت نکنند و وارد میدان شوند.

در راستای تداوم میز خدمت مسئولین، رییس اداره مخابرات شهرستان نور پاسخگوی‌ سوالات و مشکلات نمازگزاران در مصلی بزرگ الغدیر شهرستان نور بود.

 

گفتنی است  در حاشیه نماز عبادی سیاسی جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ مسابقه نقاشی به همت ستاد برگزاری نماز جمعه با محوریت ایام الله دهه مبارک فجر صورت گرفت که به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.

 

خبرنگار: زینب تذکاری سالم