به گزارش برترین خبر ، و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در نشست معاونان و مدیران ارشد این وزارتخانه با معاون اول رئیس جمهوری گفت: تعداد پروژه های نیمه کاره از بیش از ۴ هزار به زیر ۳ هزار پروژه رسیده تا جایی که  در سالهای ۹۷ و ۹۸ یک هزار و ۵۰۰ پروژه نیمه کاره افتتاح شد و در مجموع ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار متر مربع به فضاهای ورزشی کشور اضافه شد.

وزیر ورزش، اصلاح اساسنامه فدراسیون های ورزشی را از جمله اقدامات مهم این وزارتخانه نام برد.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه با تاکید بر بهره مندی از ظرفیت جوانان متخصص و متعهد در حوزه تصمیم سازی این وزارتخانه افزود: در دولت دوازدهم کادر مدیریتی آینده وزارت ورزش و جوانان را تربیت کردیم و دست به جوانگرایی زدیم تا جاییکه امروز ١۴ نَفَر از مدیران کل ورزش و جوانان استان ها و ١۵ نَفَر از روسای فدراسیون ها و ١٢ نَفَر از مدیران کل ستادی زیر ۴۵ سال سن دارند.

وزیر ورزش و جوانان فعالیت بیش از ٣ هزار سازمان مردم نهاد جوانان را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: در این سمن ها کادر آینده مدیریتی کشور را تربیت می کنیم و از طرفی فعالیت های نهاد های مدنی باعث خواهد شد که پل ارتباطی بین دولت و مردم محقق شود تا از آن طریق مردم مطالبات خود را در یک فضای منطقی مطرح کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش بهره مندی از توانمندی بانوان در عرصه مدیریت ورزش کشور را از اولویت های مهم دولت بر شمرد و تصریح کرد: امروز از ١٩٨ مدیر خانم در عرصه ورزش، دو معاون وزیر، ۵٣ نایب رئیس فدراسیون و ١۴٣ مدیرکل، معاون مدیرکل و رئیس فعالیت مَی کنند و ریاست ۵٨ هیات ورزش استانی بر عهده بانوان است.

وزیر ورزش و جوانان در این نشست همچنین توضیحاتی را در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه جوانان ارائه کرد و نکاتی را در خصوص تسهیلات بانکها دربخش های مختلف به حوزه جوانان بیان کرد.

او با اشاره به اینکه دولت در سال ٩٢ با سقف سه میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در مجموع ٢ میلیارد و ٩٠٠ میلیون تومان پرداخت کرده است این میزان وام ازدواج را در سال گذشته با سقف ٣٠ میلیون تومان به هر زوج، ٣٠ هزار میلیارد تومان عنوان کرد که به پانصد هزار خانواده تعلق گرفته است.

سلطانی فر در ادامه به روند کسب سهمیه ها قبل از شیوع کرونا اشاره کرد و اظهار داشت : اگر مسابقات کسب سهمیه ادامه پیدا می کرد، تعداد سهمیه ها به هفتاد می رسید که یک رکورد محسوب می شود چرا که بالاترین تعداد نفرات کاروان ورزشی ایران ۶٣ نَفَر بوده است؛ اما در ادامه با برنامه ریزی دقیق مجموعه ورزش کشور ان شالله سعی مَی کنیم روند موفقیت های ورزش کشور برای حضور قدرتمندانه در المپیک ادامه یابد.

سلطانی فر در ادامه با تشکر از رییس جمهور و معاون اول رییس جمهور در موافقت با واگذاری پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی و تقدیر از همکاری های وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی و دیگر نهادهای مرتبط تصریح کرد: واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در هجدهم فروردین ماه سال جاری در هیات عالی واگذاری در ظرف مدت زمان شش ماهه به تصویب رسید و اکنون نیز فرایند آن به خوبی طی مَی شود و شکل واگذاری هم عرضه سهام در فرابورس است و تا دو سه ماه آینده محقق مَی شود و این کار مهم را به عنوان هدیه دولت به هواداران چند ده میلیونی تقدیم می کنیم.

وزیر ورزش و جوانان گفت : با وجود برخی حواشی که مطرح می کنند دولت در طی چهار تا پنج سال گذشته یک ریال از منابع دولتی به پرسپولیس و استقلال کمک نکرده و با درآمدهای تبلیغاتی و اسپانسرینگ این دو باشگاه را اداره کرده است.

سلطانی فر در بخشی از سخنانش به موفقیت تیم ملی فوتبال در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و پرافتخارترین و درخشانترین حضور ایران در جام حهانی را در جام جهانی ٢٠١٨ روسیه عنوان کرد که ایران در گروه مرگ نتایج خوبی گرفت و حتی بعد از باخت ایران به اسپانیا هم مقام معظم رهبری پیام تشکر دادند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: اگر المپیک هم در موعد قبلی برگزار می شد، خیلی امیدوار به کسب یک نتیجه تاریخی بودیم اما در شرایط کنونی هم تلاش می کنیم آمادگی خود را برای المپیک آینده حفظ کنیم.

سلطانی فر در بخشی از سخنانش اعتبار ٢٧ صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده را بهترین ابزار برای عقب ماندگی در حمایت از تکمیل پروژه ها و هیات های استانی دانست .