به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبرعلی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه نماز عبادی سیاسی جمعه ۱۳ فروردین ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی، انجام واجبات و ترک محرمات اظهار کرد: قدر و ارزش ماه شعبان (ماه تطهیرقلب و پاک کردن گناهان) را دانستن از صفات اهل تقوا است.

وی با اشاره به روز ۱۳ فرودین (روز طبیعت ) گفت: ایرانیان باستان پس از آغاز سال نو و پس از ۱۲ روز شادی،دیدوبازدیدها به انداز ۱۲ ماه روز ۱۳ را از خانه ها بیرون می آمدند که این سنت خوب از قبل به یادگار مانده است.

امام جمعه شهرستان نوربا بیان اینکه مقام معظم رهبری در سخنرانی نوروزی به  ایران قوی اشاره داشتند، خاطرنشان کرد: . قوت ابعاد مختلفی چون اقتصاد،سیاست،فرهنگ و غیره دارد و منحصر به بحث نظامی نمی شود.

* حفظ جمعیت جوان کشوریکی از ابزارهای قوت است

حجت الاسلام احمدی حفظ جمعیت جوان کشوررا یکی از ابزارهای قوت دانست و با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری بر روی کار امدن دولت جوان و حزب اللهی گفت: از ظرفیت قوی جوانان در فضای مجازی باید استفاده کرد. جوانانی که دانش فضای مجازی را دارند باید با بارگزاری برنامه های مناسب آن را مدیریت کنند که همان مدیریت قوی زمینه قوت را در مقابل ناهنجار اجتماعی و ابتذال در عرصه فضای مجازی ایران فراهم می کند.

وی ادامه داد: قوت درزمینه بهداشت و درمان ، جهش تولید هم از ابزار های قدرت است که مقام معظم رهبری باردیگرامسال را سال تولید ،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها قرار دادند و مسئولین هم  برای تحقق این شعار باید فضا را برای جهش تولید با برطرف کردن موانع و پشتیبانی از تولید کننده آماده کنند.

* سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین تیر خلاص بر پیکر نیمه جان تحریم های حداکثری از ناحیه آمریکا است

امام جمعه شهرستان نوربا اشاره به سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین که دشمنان و بعضی از افراد درون کشوررا حساس کرده است، یادآورشد: این سند همکاری درواقع تیر خلاص بر پیکر نیمه جان تحریم های حداکثری از ناحیه آمریکا است. هر چند هنوزاین سند همکاری به توافق و برنامه های اجرایی نرسیده اما در کل ، حرکت خوب و عامل شتاب و پیشرفت اقتصادی کشور و قوت و رونق دیگری درعرصه اقتصاد ایجاد خواهد کرد.

*آمریکا در طول ۴۰ سال هیچ غلطی نکرد

حجت الاسلام احمدی افزود: اگرچه ایران کشوری قوی و قدرتمند است که در طول ۴۰ سال بعد از انقلاب تمام دولت های استکباری در راس آمریکا و اروپا تلاش کردند که این کشور را نابود کنند اما تاکنون هیچ غلطی نکردند.

وی بیان کرد: ان شاءالله با روی کار آمدن دولت جدید شتاب و رونق را در عرصه اقتصاد و سیاست و فرهنگ ببینیم وشاهد عزت و اقتدار روز افزون ایران اسلامی باشیم.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به دهه آخر ماه شعبان گفت: هیات های مساجد و علما و روحانیون با غبارروبی مساجد فضا را برای استفاده مواهب ماه رمضان آماده کنند.

*درب مساجد به عنوان قرارگاه باید باز باشد

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه مساجد قرارگاه است و درب آن با رعایت شیوه نامه های بهداشتی باید باز باشد، افزود: ما می خواهیم هم هیات امنا و هم ستاد مبارزه با کرونا شهرستان نور از هم اکنون برنامه ها را طوری تدین کنند که مساجد با رعایت پروتکل های بهداشتی باز و برنامه های دینی ومذهبی و احکام و تلاوت قرآن و بیان مواعظ با حضور علما و مردم در مساجد اجرا شود.

*تقسیر سوره یاسین به صورت منسجم و هماهنگ در دستورکاربرنامه قرآنی نور

وی از علما و هیات امنا مساجد خواست تا امسال در ماه مبارک رمضان تفسیر سوره یاسین به صورت منسجم و هماهنگ در دستور کار قرار گیرد .