شخصیت های سیاسی هم مانند مردم در اولین ساعات رای گیری در شعب اخذ رای برای ثبت رای خود حاضر شده اند.

حضور عارف در پای صندوق رای

محمدرضا عارف و همسرش در دقایق ابتدایی در حسینیه جماران رای خود را به صندوق انداختند.

عارف در جمع خبرنگاران در حسینه جماران گفت: نظام ما نظام جمهوری اسلامی است و بعد جمهوریت مردم؛ انتخابات هم با صندوق رای تعریف می‌شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه مردم علی رغم مشکلات و گله‌هایی که داشتند مثل سنوات گذشته در انتخابات حضور پیدا کردند. در این دوره گله‌های مردم بیشتر شده و احساس می‌شود برخی عوامل و نهاد‌های مسئول علاقه دارند نظام و جمهوریت را به سمت یک دستی شدن پیش ببرند، اما امیدواریم مردم حرف آخر را بزنند و این انتخاب در راستای رفع مشکلات مردم باشد.

عارف در ادامه بیان کرد: امیدواریم منتخبان مردم در راستای منویات رهبری و آرمان‌های امام گام بردارند.

این فعال اصلاح طلب با بیان اینکه مردم صاحب انقلاب هستند ااظهار کرد: منویات مردم از طریق رای و انتخابات نشان داده می‌شود. مردم گله زیادی در این دوره از نهاد‌های نظارتی داشته‌اند و احساس می‌شد بخش‌هایی از جامعه، نمایندگان خود را در انتخابات ندارند.

عارف ادامه داد: امیدوار هستیم در فضای بعد از انتخابات این مسائل مرود بررسی قرار بگیرد و پرونده این گله و شکایت‌ها بسته شود.

این فعال اصلاح طلب در پاسخ به سوالی درباره تصمیم اصلاح طلبان برای حضور پیدا نکردن در انتخابات تصریح کرد: چرا مسئله را جناحی می‌کنید؛ این مسئله غلط است. دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا دغدغه‌ مشترک یعنی مردم و ارتقای نظام را دارند. طبیعتا برخی جریان‌ها از سوی خود نماینده‌ای را نمی‌بینند.

وی ادامه داد: وقتی با حذف برخی نامزد‌ها مواجه هستیم و ۹ نامزد جریان اجماع ساز در جریان احراز صلاحیت‌ها رد می‌شوند نباید انتظار حضور حداکثری داشته باشیم، اما علی رغم این شرایط، جریان اصلاحات باز هم توصیه حضور حداکثری مردم در انتخابات را داد و می‌خواهند نشان دهند علی رغم گله‌ها باز هم حضور پیدا می‌کنند.

عارف افزود: ما واقعا از نهاد‌های نظارتی گله داریم و اتفاقات این انتخابات اولین بار نیست و امیدواریم با توجه به تذکرات رهبری نهاد‌های نظارتی به مر قانون عمل کنند و به جای مردم تصمیم گیری نکنند. اجازه بدهند افرادی که شرایط حداقلی را دارند خودشان را در معرض انتخاب قرار بدهند، زیرا بعد جمهوریت نظام را تقویت می‌کند.

حضور شخصیت های سیاسی در پای صندوق های رای

حضور ناطق نوری در پای صندوق رای

حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری از دیگر شخصیت های سیاسی هستند که در پای صندوق رای در حسینیه ارشاد حاضر شده اند.

حضور شخصیت های سیاسی در پای صندوق رای

حضور علی یونسی در پای صندوق رای

علی یونسی وزیر سابق اطلاعات برای انداختن رای وارد حسینیه جماران شد.

حضور شخصیت های سیاسی در پای صندوق رای

حضور وزیر ورزش در پای صندوق رای

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان برای انداختن رای خود وارد حسینیه جماران شد.

وزیر ورزش و جوانان در جمع خبرنگاران گفت: امروز روز بزرگ و سرنوشت‌سازی برای تثبیت و تحکیم پایه‌های نظام است.

وی افزود: مردم حتماً شرکت گسترده در پای صندوق‌های رای خواهند داشت و برگ زرین دیگری در تاریخ حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رقم خواهند زد.

سلطانی فر ادامه داد: امروز روز سرنوشت سازی است و انشاالله مردم با حضور گسترده خود سرنوشت ۴ ساله آینده کشور به خصوص در بخش انتخاب ریاست جمهوری را رقم خواهند زند و کمک خواهند کرد مسیر رشد و توسعه کشور با بالندگی استمرار پیدا کند و به امید خدا مسیر توسعه کشور با رای مردم سرعت بیشتری بگیرد و مشکلات به امید خدا حل شود و ما بتوانیم کماکان از این نیروی عظیم مردم و حضورشان در صحنه‌های مختلف استفاده کنیم و در جهت تحقق اهداف و آرمان‌های کشور قدم‌های اساسی را برداریم.

وی در خصوص حضور ورزشکاران در انتخابات اظهار داشت: ورزشکاران با ۲۲ میلیون نفر از سازمان‌های مردم نهاد جوانان با همراهی بیش از ۱۷۰۰ سازمان در انتخابات حضور خواهند داشت.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به اینکه بعد از انتخاب کجا خواهید بود، گفت: فعلا فکر نکرده‌ام؛ به هر حال باید ببینیم کجا مسئول خواهیم بود و فعلاً فکر نکرده‌ام.

حضور شخصیت های سیاسی در پای صندوق رای

حضور قائم مقام شورای نگهبان در پای صندوق رای

سیامک ره پیک قائم مقام دبیر شورای نگهبان رأی خود را به صندوق ۱۵۹۴ مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات شورای نگهبان انداخت.

ره‌ پیک پس از انداختن رای خود به صندوق سیار واقع در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در جمع خبرنگاران ضمن تبریک ایام دهه کرامت، اظهار کرد: این روز مهم و سرنوشت‌ساز را به همه ملت ایران و دلسوزان کشور تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم که اراده ملت ایران در این روز با هدایت خداوند به نحوی رقم بخورد که کشور ما سال‌های آینده از یک مدیریت اجرایی قوی و مطلوب برخوردار شود.

وی افزود: امیدواریم از طریق انتخابی که امروز انجام می‌شود، مشکلات کشور کاهش پیدا کند و امیدواری در بین مردم افزایش یابد.

قائم مقام دبیر شورای نگهبان گفت: ان‌شاالله انتخابات امروز موجب انسجام و وحدت بیشتر در کشور شود و آثار و برکات انتخابات و تعیین سرنوشت در بخش‌های مختلف کشور پدیدار شود و امیدوارم همه از آثار این انتخاب برخوردار شوند.

وی در پایان اظهار کرد: از همه دوستانی که در رسانه‌ها زحمت می‌کشند و این روز را آن گونه که شایسته است، به مردم کشور و دیگران در خارج از کشور چه دوستان و چه دشمنان نشان می‌دهند، تشکر می‌کنم و امیدوارم فعالیت و کار شما در محضر خداوند موجب اجر و پاداش شود.

سیامک رهپیک

حضور پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان در امامزاده علی اکبر چیذر

پرویز فتاح

سعید محمد رای خود را به صندوق انداخت

سعید محمد فرمانده پیشین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) با حضور در مسجد امام حسین(ع) رای خود را به صندوق انداخت.

سعید محمد

حضور سید ابراهیم رئیسی در پای صندوق رای

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با حضور در مسجد جامع ارشاد شهر ری رای خود را به صندوق انداخت.

ابراهیم رئیسی

رای دهی دبیر شورای نگهبان

آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان، صبح امروز رأی خود را به صندوق ۱۵۹۴ مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری همزمان با انتخابات ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری انداخت.

آیت الله جنتی در جمع خبرنگاران گفت: مشارکت از همه وجه‌ دارای اهمیت بسیاری است و امیدوارم که همه مردم حضور در صحنه داشته باشند.

وی افزود: این نظام، نظام اسلامی و مردمی است و انقلاب با پایه اجتماعی و مردمی شروع شد و ادامه پیدا کرد و پیروز هم شد و تا آخر هم ادامه پیدا خواهد کرد به همین دلیل حضور مردم موثر است و دشمن هم هیچ غلطی نمی‌تواند کند.

دبیر شورای نگهبان بیان کرد: تا مردم در صحنه هستند نه آمریکا نه انگلیس و نه اروپا و نه هیچکس دیگر نمی‌تواند برای مردم ما نقشه بریزد و توطئه کند. خداوند به این مردم خیر دهد واقعاً قدردانی و تشکر از این مردم وظیفه من و امثال من است.

وی ادامه داد: بنده به سهم خودم هم تشکر و هم دعا می‌کنم و می‌خواهم که خدا این مردم، در راه دین، اسلام و تبعیت از امام بزرگوارمان به عنوان نماینده این نظام حضور داشته باشند و در صحنه حضور پیدا کنند.

آیت الله جنتی گفت: مردم ما مردمی قدردان، متدین و انقلابی هستند. تا این مردم در صحنه هستند هیچ دشمنی هیچ غلطی نمی‌تواند کند؛ یک عده بیرون نشستند و نقشه‌هایی می‌کشند که چنین و چنان کنیم و به خیال خود می‌خواهند توطئه‌های خود را اجرا کنند، اما مردم ما روشن‌بین و مسلمان ولایی هستند و تا زمانی که مردم این ولایت فقیه، نظام و اسلام را قبول دارند هیچ ضرری به این مملکت نخواهد خورد و انشاالله خداوند به مردم خیر دهد؛ مردم خیلی کار‌ها کردند جز اینکه ایشان را خدا اجر مردم را دهد هیچ کس دیگر نمی‌تواند جبران کند.

وی افزود: مردم جوانان خود را دادند و در جنگ محرومیت‌ها بودند و در همه صحنه‌ها حضور پیدا کردند انشالله از اجر دنیا و آخرت برخوردار باشند.

احمد جنتی

حضور وزیر آموزش و پرورش در پای صندوق رای

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در روز رای گیری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: این انتخابات هم مانند ادوار گذشته با شکوه و با بهترین خیر‌ها برای مردم ما به انجام خواهد رسید.

وی ادامه داد: از سوی دیگر ما با جمعیت بالای یک میلیون و سیصد هزار نفر از رای اولی‌ها رو به رو هستیم که عمده این‌ها دانش اموزان ما هستند؛ دانش آموزان ما با انتخابات به خوبی آشنا هستند و در همین سال گذشته انتخابات مجلس دانس آموزی را برگزار کردیم و بیش از یک میلیون از دانش آموزان در انتخابات همکلاسی‌های خود به عنوان مجلس دانش آموزی شرکت کرده و ما الان یک مجلس دانش آموزی ملی در سطح کشور و هر استان داریم. پس دانش آموزان با این اقدام مهم آشنا هستند و انشالله با حضور با شکوه در صندوق‌های این تمرین با شکوه را در صحنه ملی هم ایفا کنند.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: انتخابات یکی از تاثیرگذار‌ترین پدیده‌های اجتماعی هم از حیث قلمرو و هم از جهت اینکه همه مردم و همه شئون آن‌ها را در بر می‌گیرد بسیار مهم و تاثیرگذار است چون عمق این تاثیرگذاری بسیار زیاد است و ما با این انتخاب برای ۴ سال سکان اداره کشور را به دست فردی می‌دهیم که باید تصویر آینده کشورمان را بسازد بنابراین بسیار مهم است. انشالله این انتخابات هم مانند سایر انتخابات‌ها با حضور ملت ایران برگ زرینی در کارنامه ملت ایران باشد.

حاجی میرزایی

حضور فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در پای صندوق رای

سردار امیرعلی حاجى زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مسجد ابوذر تهران رای خود را به صندوق رای انداخت.

حاجی زاده در روز انتخابات گفت: اگر امروز حاج قاسم بود، حرفش حتما درخواست از مردم برای حضور پای صندوق‌های رای بود تا بیایند و انتخاب درست و هوشمندانه انجام دهند تا هم امنیت و اقتدار کشور و هم با انتخاب درست، آینده کشور را تضمین کنند.

وی در توصیف تاثیر آرای مردم گفت: امروز، ارزش هر یک رای، از یک تیر موشک بر قلب دشمن بیشتر است.

سردار حاجی زاده

حضور رئیس دیوان عالی کشور در پای صندوق رای

حجت الاسلام سید احمد مرتضوی مقدم هم در مسجد ابوذر تهران رای خود را به صندوق انداخت.

مرتضوی مقدم

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پای صندوق رای

آیت الله صادق آملی لاریجانی با حضور در ستاد انتخابات شورای نگهبان پس از انداختن رای خود در صندوق رای در جمع خبرنگاران گفت: راه حل مشکلات قهر کردن با صندوق رای نیست و ما باید به اشخاصی که مورد نظر ما هست رای بدهیم.

وی بیان کرد: امروز خوشبختانه ملت ما حضور جدیدی را در پای صندوق‌های رای برای رقم زدن به سرنوشت خواهند داشت.

آملی لاریجانی ادامه داد: در جمهوری اسلامی تقریباً همه نهاد‌های اساسی نظام بر اساس انتخابات شکل می‌گیرد لذا بسیار مهم است که مردم برای تعیین سرنوشت خود در مورد این نهاد‌ها و شخصی که می‌خواهد متصدی در این نهاد‌ها شود پای صندوق‌های رای حضور پیدا کنند.

وی تصریح کرد: حضور پرشور مردم موجب اقتدار افزایش اقتدار نظام امنیت ملی کشور و همچنین مقابله با نقشه‌های دشمن‌ها خواهد شد بنابراین همه ما وظیفه داریم عقلا و شرعا حضور پیدا کنیم برای اینکه آنچه را که خیر کشور است و موجب اقتدار کشور می‌شود و امنیت ملی و مقابله با نقشه‌های دشمنان را رقم می‌زند را انجام دهیم. البته مردم گلایه‌های مختلف دارند و مشکلاتی در کشور وجود داشته و دارد و گلایه‌های زیادی هم ممکن است وجود داشته باشد که خیلی از آن‌ها ممکن است حق باشد، اما راه حل مشکلات و رفع گلایه‌ها قهر کردن با صندوق‌های نیست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: باید در پای صندوق‌های رأی حضور پیدا کنیم و به اشخاصی که مورد نظر ما است که نزدیک به خواسته‌های ما است را انتخاب کنیم.

وی بیان کرد: امیدواریم خداوند آنچه را که خیر است را برای این ملت و کشور حمایت کند.

آملی لاریجانی ادامه داد: ما مطمئن هستیم مردم عزیز ما که همیشه فهیم بودند برای این مورد هم پای صندوق‌های رای حضور پیدا خواهند کرد و با درایت تمام آنچه را که خیر ایشان هست انجام خواهند داد و سعادت کشور را تضمین خواهند کرد.

وی در خاتمه از همه دست انداز دست اندرکاران انتخابات که برای انتخابات روز‌ها و ماه‌ها تلاش کردند و از خبرنگاران و صدا و سیما که برای انعکاس این حادثه مهم کشوری وقت گذاشتند، تشکر کرد.

آملی لاریجانی

آیت‌ الله خاتمی رأی خود را به صندوق انداخت

آیت الله احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری، رأی خود را به صندوق سیار واقع در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات شورای نگهبان انداخت.

وی رأی خود را به صندوق ۱۵۹۴ مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری همزمان با انتخابات ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری انداخت.

قالیباف در مسجد ابوذر تهران

محمدباقر قالیباف با حضور در مسجد ابوذر تهران رای خود را به صندوق انداخت.

محمدباقر قالیباف

حسن روحانی در پای صندوق رای

حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در ستاد انتخابات کشور حاضر شد و رای خود را به صندوق انداخت.

حسن روحانی

رئیس شورای شهر در پای صندوق رای

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در مسجد اقدسیه رای خود را به صندوق انداخت.

علیرضا زاکانی رای خود را در حسینیه جماران به صندوق انداخت

علیرضا زاکانی پس از انداختن رای خود در حسینیه جماران در جمع خبرنگاران گفت: به این دلیل کنار رفتم که راه امام خمینی(ره) ادامه داشته باشد. بودن یا نبودن ما موضوعیتی ندارد بلکه بودن و نبودن راه امام اهمیت دارد.

وی افزود: امام به ۷ ویژگی معتقد بودند. ما کنار رفتیم تا این سنت‌ها ادامه یابد. رئیس جمهور بعدی باید از حسینیه جماران و سادگی آن‌ها درس بگیرد.

زاکانی بیان کرد: به سنت‌های الهی، اسلام حداکثری، اعتقاد به حفظ نظام اسلامی، اعتقاد به تبعیت از ولی فقیه و اوامر ایشان، مردم سالاری دینی و … باید احترام بگذاریم. روسای جمهور باید مانند مردم باشند و ریشه فساد و دزدی را از بین ببرند.

علیرضا زاکانی

شرکت ظریف در انتخابات از آنتالیا

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در شعبه اخذ رای آنتالیای ترکیه رای خود را به صندوق انداخت.

محمدجواد ظریف

فرمانده کل ارتش در پای صندوق رای

سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی با حضور در مسجد شهرک فلاحی رای خود را به صندوق انداخت.

وی پس از رای دهی در انتخابات گفت: رهبر انقلاب فرمودند که شرکت در انتخابات واجب عینی است و ما معمولا برای انجام واجبات خود در اول وقت اقدام می‌کنیم.

فرمانده کل ارتش بیان کرد: از ملت ایران دعوت می‌کنیم تا هر چه زودتر به پای صندوق‌های رای بیایند و این کار واجب را انجام دهند چراکه سرنوشت ملت ایران را برای چهار سال آینده تعیین می‌کند.

سرلشکر موسوی اظهار کرد: اگر بخواهیم مشکلاتی که از آن رنج می‌بریم حل شود راه آن حضور در پای صندوق‌های رای است. اگر خواستار قدرتمندشدن کشورمان هستیم باید در انتخابات شرکت کنیم.

وی افزود: امیدواریم ملت بزرگ ایران یکبار دیگر با حضور پر شکوه خود در پای صندوق‌های رای، حماسه دیگری را رقم بزنند و فرد اصلح را انتخاب کنند.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: حضور پرشور و نشاط مردم در پای صندوق‌های رای سبب می‌شود تا نیرو‌های مسلح احساس دلگرمی و حمایت بیشتری از سوی مردم داشته باشند و این مهم ما را در انجام وظایف خود در مرز‌های هوایی، زمینی و هزاران کیلومتر آن طرف‌تر در دریا‌ها مصمم‌تر خواهد کرد.